foto: tvn24.pl

Jak donosi portal onet.pl pierwsze osoby w kolejce do mobilnych punktów szczepień, które stanęły w Polsce na majówkę, pojawiły się już w nocy. Punkty te pojawiły się w 16 miastach w kraju. Podobno największe ich oblężenie mogliśmy obserwować w stolicy oraz w Krakowie. 

Mobilne punkty szczepień postawione w całej Polsce charakteryzują się przede wszystkim tym, że nie trzeba się do nich rejestrować. Działa tu zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Należy tylko pamiętać, aby mieć od swojego lekarza skierowanie. Krótko przed majówką rząd Mateusza Morawieckiego zapowiedział taką możliwość, jednak nie wiadomo czy sam premier spodziewał się aż takiego zainteresowania.

Mobilne punkt szczepień stanęły w 16 miastach wojewódzkich. Każdy, kto posiada e-skierowanie może liczyć na zaszczepienie jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson.

Mobilne punkty szczepień: kolejka ustawiała się nocą

Jak wynika z relacji dziennikarzy poszczególnych miast wszędzie kolejki wraz z godziną wciąż się wydłużały. Najciekawiej sytuacja miał wyglądać w Warszawie, ale i w Krakowie. Tam pierwsze osoby w kolejne pojawiły się jeszcze przed świtem. Od około 6.00 zaś kolejki natychmiast zaczęły się wydłużać. W Krakowie w momencie rozpoczęcia pracy mobilnego punktu szczepień kolejka sięgała już daleko poza Rynek, gdzie znajduje się punkt. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie informuje, iż lekarze są w stanie dziś zaszczepić około 1000 osób. Wojewoda małopolski stara się jednak o zwiększenie tej liczby,

Kolejka ludzi wije się przez płytę Rynku, wokół Sukiennic, a następnie koło pomnika Adama Mickiewicza, pod Kościołem Mariackim i dalej ulicą Mikołajską aż do ul. św. Krzyża – relacjonuje dziennikarz Onetu.

W kolejce ludzie trzymają dystans i mają maseczki. Nie ma dominacji żadnej grupy wiekowej. Stoją seniorzy, młodzi, ludzie w średnim wieku. W parach, samotnie, czasem większymi grupkami – czytamy dalej w relacji portalu.

Podobno sytuacja równie ciekawie maluje się i w Olsztynie. Blisko 300 osób oczekuje od rana w kolejce do mobilnego punktu szczepień, który stanął w Urzędzie Wojewódzkim. Czas oczekiwania tam na szczepienie wynosić ma około 2 godziny. Kolejka chętnych do szczepienia jednak ustawiła się tam już godzinę przez otwarcie.

źródło: onet.pl

ZOBACZ TEŻ:
  1. Bunt łódzkiej straży miejskiej. Nie będą kontrolować przedsiębiorców
  2. Przeszedłeś COVID-19? Możesz zyskać nawet 3 tysiące złotych
  3. Śląsk: Chciał się zaszczepić mając we krwi 3 promile alkoholu. Skończyło się tragicznie
  4. Konferencja prasowa: jakie plany na maj wobec obostrzeń ma rząd? [28.04.2021]

Zobacz również: