lek na COVID-19

Główny Inspektorat Farmaceutyczny po raz kolejny wydał ostrzeżenie przed nielegalną sprzedażą leków, a także szczepionek przeciw covid-19. Proceder głównie nakręcany jest przez internet. GIF przestrzega, aby być uważanym przy zakupie jakichkolwiek środków związanych z leczeniem koronawirusa.

GIF coraz częściej przypomina o byciu ostrożnym zwłaszcza w temacie koronawirusa. Wraz z rozpoczęciem pandemii, równocześnie obudzili się oszuści. Jako, że najczęściej działają oni przez internet tym bardziej można wpaść w ich sidła.

Najczęściej w sieci możemy się natknąć na sprzedaż fałszywych leków czy szczepionek na koronawirusa. Główny Inspektor Farmaceutyczny przestrzega przed ich zakupem. Podkreśla również, że zastosowanie wszelkich tego typu preparatów może mieć tragiczne skutki. Nie posiadają one przede wszystkim niezbędnych testów.

„W związku z tym apelujemy, aby zachowali Państwo szczególną czujność i nie kupowali domniemanych szczepionek ani preparatów chroniących przed zakażeniem koronawirusem w internecie”- czytamy w komunikacie GIF.

[irp]

GIF radzi, jak nie dać się oszukać

Główny Inspektorat w ostrzeżeniu wypisał także kilka rad dotyczących tego jak chronić się przed oszustwami w związku ze sprzedażą tych nielegalnych. Kilka prostych zasad, których warto się trzymać.

  1. Kupuj leki tylko w aptece ogólnodostępnej, a jeśli dokonujesz zakupu przez internet, upewnij się, że apteka prowadzi jednocześnie sprzedaż stacjonarną. Apteki internetowe mogą działać tylko wtedy, jeśli jednocześnie prowadzą działalność stacjonarną. Oznacza to, że nie ma możliwości, aby przedsiębiorca prowadzący stronę internetową, nie posiadał jednocześnie apteki stacjonarnej.
  2. Nie daj się oszukać nieuczciwym sprzedawcom oferującym różnego rodzaju leki, preparaty chroniące przed zarażeniem wirusem. Stosowanie leków niewiadomego pochodzenia naraża Twoje zdrowie i życie.
  3. Pamiętaj, że kupując lek niewiadomego pochodzenia możesz kupić lek sfałszowany, a to może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

Źródło: GIF, twojezdrowie.rmf24.pl

[irp]

Zobacz również: