wypadek autobusu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia meteorologiczne. Sytuacja już teraz w wielu regionach jest bardzo niebezpieczna. Silny i porywisty wiatr zerwał linie energetyczne, dachy budynków, przewrócił samochody. Wiele osób jest bez prądu, a w wielu częściach kraju, najgorsze dopiero przed mieszkańcami.

IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia meteorologiczne. W akcji także RCB

Zarówno Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, jak i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) ostrzegają przed silnymi porywami wiatru. Towarzyszą nam one już teraz, ale sytuacja będzie niebezpieczna także późnym popołudniem, wieczorem, w nocy czy nad ranem. Alerty w większości kraju obowiązują zarówno na 21, jak i na 22 października. Na godzinę 14:30 strażacy w całym kraju interweniowali już ponad 3000 razy.

https://twitter.com/remizapl/status/1451187985232265226

IMGW na bieżąco za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych relacjonuje, jak wygląda sytuacja w poszczególnych częściach kraju.

Ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym i porywistym wiatrem, który może przekraczać nawet 110 kilometrów na godzinę obowiązują w całym kraju do godziny 20 lub 22.

W niektórych województwach także w godzinach nocnych czy w piątkowy poranek. Najdłużej niebezpieczny wiatr może szaleć w pomorskim.

Już teraz, z całej Polski napływają informacje o pierwszych szkodach. Mieszkańcy informują o przerwach w dostawie prądu, wskutek zerwania linii energetycznych, w tym także wysokiego napięcia. W Wielkopolsce wiatr przewrócił ciężarówkę.

Drzewa spadają na budynki, samochody. Wiatr zrywa dachy. Niestety są ofiary śmiertelne. We Wrocławiu nie żyją dwie osoby po tym, jak drzewo przygniotło samochód. W całym kraju wiatr zebrał już cztery ofiary śmiertelne. Są też ranni. Uważajcie na siebie i zostańcie w domach, jeśli nie musicie wychodzić.

Zobacz również: