Piotr Żyła
fotomontaż

Minęło ledwie kilka dni, odkąd Piotr Żyła okazał się najlepszy na skoczni normalnej w Oberstdorfie i symbolicznie przejął od Dawida Kubackiego tytuł Mistrza Świata w skokach narciarskich. Wszyscy byliśmy zafascynowani formą Żyły, a także humorem, jakim w swoim stylu tryskał w wywiadach telewizyjnych. Dostrzeżone zostało to także na całym świecie, a Piotr jest lubiany w stawce Pucharu Świata, jak mało kto. Niestety, ale nie wszyscy doceniają, że „Wiewiór” po prostu jest, jaki jest. Niemiecki dziennikarz wprost napisał, że nas skoczek jest… klaunem. Wtóruje mu polski polityk.

Nazwał Piotra Żyłę klaunem, polski polityk… zgadza się z tym

Zaskakujący wpis pojawił się dzisiaj na Twitterze Marka Migalskiego. To były eurodeputowany z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, politolog oraz znany komentator telewizyjny. „Niemiecki dziennikarz nazwał Żyłę „klaunem”. – napisał Marek Migalski. I nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby po chwili stało się to, czego wszyscy oczekiwaliśmy. Jednak nie. Marek Migalski nie wziął w obronę Piotra Żyły, a postanowił dołożyć do przysłowiowego pieca.

„A wam jak podoba się jego zachowanie? Uważacie, że tak powinien wypowiadać się mistrz świata? Czym, jeśli nie klaunowaniem, są jego wypowiedzi, chichot, śmianie się ze wszystkiego? Chcielibyście, by wasz dorosły syn tak reagował?.” – bezwzględnie pisze Marek Migalski.

Był europoseł Prawa i Sprawiedliwości i politolog pozwolił sobie także na porównanie postaci Piotra Żyły i Igi Świątek. Co napisał? Zobaczcie poniżej.

„Wyobrażacie sobie Igę Świątek, nota bene młodszej od niego o połowę, ryczącą do kamery, gadającą coś bez sensu, zachowującą się tak, jak Żyła? Nie chciałbym, by moje dzieci miały taki wzór i tak postrzegały „mistrzostwo”. Takie reakcje u „niepolaka” też uważalibyście za zabawne?.” – czytamy w jego mediach społecznościowych.

No cóż, Panu Markowi życzymy więcej dystansu, a niemieckim dziennikarzom pogodzenia się ze sportową porażką, że to właśnie Piotr Żyła zdobył tytuł Mistrza Świata na niemieckiej skoczni, pokonując drugiego reprezentanta Niemiec. Klasę zachował Stefan Horngacher, który wyściskał Żyłę (możecie zobaczyć to tutaj). Zdecydowanie tej klasy zabrakło niemieckim mediom.

  1. Strach w oczach Jackowskiego. „Przygotujcie się”. Wszystko ma zacząć się w kwietniu, a zakończyć w lipcu
  2. Adam Małysz atakuje Łukasza Kruczka. „Inwestujemy w to niemałe pieniądze”
  3. Podłe zachowanie Lecha Wałęsy w dniu urodzin żony. To, co zrobił bulwersuje

Zobacz również: