Adam Małysz
Na zdjęciu Adam Małysz / Instagram

Prawdopodobnie niewielu spodziewało się, iż Adam Małysz wygłosi tak ostry komentarz odnośnie swojego dawnego kolegi z kadry – Łukasza Kruczka. Niewątpliwie słowa naszego wybitnego skoczka nie należały do przyjemnych.

Niezadowolony Adam Małysz krytykuje Kruczka

Bez dwóch zdań „Orzeł z Wisły” uchodzi za jeden z największych autorytetów w temacie skoków narciarskich. Przypuszczalnie z tego powodu powierzono mu stanowisko dyrektora – koordynatora ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

Wydaje się, iż do tej pory Adam Małysz starał się w dyplomatyczny sposób komentować poczynania trenerów polskiej kadry narodowej. Równie spokojnie i rzeczowo oceniał wyniki uzyskiwane przez poszczególnych zawodników. Dlatego też jedna z najnowszych wypowiedzi byłego skoczka narciarskiego może wielu zaskoczyć.

Słowa Adama Małysza, o których mowa powyżej dotyczą osoby Łukasza Kruczka. W tym miejscu warto przypomnieć, iż od kwietnia 2019 roku Kruczek jest trenerem kobiecej kadry w skokach narciarskich. Kiedy mężczyzna obejmował posadę szkoleniowca Polek wiele mówiło się o tym, iż w końcu mamy kogoś kto wyprowadzi polskie, kobiece skoki na przysłowiowe salony.

„Orzeł z Wisły” o sytuacji w skokach narciarskich kobiet w Polsce

Niestety, rozgrywane w tej chwili Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie pokazały, iż Polki nadal znajdują się daleko w tyle za paniami z innych krajów. Podczas pierwszego indywidualnego konkursu na normalnej skoczni żadna z naszych reprezentantek nie awansowała do rundy finałowej. Przypuszczalnie tak słabe rezultaty podopiecznych Łukasza Kruczka spowodowały, iż Adam Małysz zdecydował się skrytykować trenera Polek.

Z pewnością komentarz poczyniony przez byłego skoczka nie należy do najprzyjemniejszych. Nie jest optymistycznie i wesoło. Nasze kobiety cały czas odstają. Myślałem, że Łukasz Kruczek jest stanowczym trenerem, który przyjdzie i postawi na nogi tę dyscyplinę w Polsce. W tej grupie od razu pojawiają się emocje. Jest dobrze? Płaczą. Jest źle? Płaczą. Później nawet trudno wejść do takiej szatni. Z jednej strony współczuję trenerom, bo nie jest to łatwa praca, ale z drugiej strony musimy wymagać. Inwestujemy w to niemałe pieniądze, więc musimy wymagać poprawy i będziemy to robić”– powiedział bez ogródek Adam Małysz.

Zgadzacie się z opinią Adama? Sądzicie, że Kruczek powinien nadal zajmować stanowisko głównego szkoleniowca Polek? A może Waszym zdaniem nadszedł czas na zmiany?

Źródło: Skijumping

  1. Bulwersujące sceny w przedszkolu. Przedszkolanka robiła to dzieciom na oczach innych podopiecznych
  2. Polski spirytus sławny na całym świecie na sprawą koronawirusa! Ustawiają się kolejki
  3. Kompromitacja Wiadomości TVP. Chodzi o sprawę Daniela Obajtka. Cios nadszedł z nieoczekiwanej strony
  4. Zenek Martyniuk okazuje się zapobiegliwy. Ile wyniesie emerytura króla disco polo?
  5. Dziecko szło poboczem S3. Tuż przy nim jechało BMW. Nagranie trafiło do sieci

Zobacz również: