Zenek Martyniuk, czyli niekwestionowany król muzyki disco polo od lat, prócz duszy romantyka okazuje się być również człowiekiem rozsądku. Gwiazdor zdradził kwotę swoich składek emerytalnych. 

Ostatnio niezwykle gorący temat pojawił się w mediach – emerytury gwiazd. Zaczęło się od jednego wywiadu, później na temat proponowanych świadczeń wypowiedziało się gro gwiazd środowiska artystycznego. Nie trudno się domyślić, iż w znacznej większości były to słowa krytyki w stosunku do polskiego systemu emerytalnego.

Niedawno w „odwecie” mogliśmy usłyszeć wypowiedź w tej kwestii prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Prezes stwierdziła, iż nie jest to nic nadzwyczajnego, jeśli chodzi o środowisko artystyczne. Bowiem – jak podkreśliła w wywiadzie – Gertruda Uścińska – w większości artyści pracują na umowach zleceniowych [CZYTAJ WIĘCEJ].

Jak się okazuje tego problemu nie ma- a właściwie miał nie będzie – Zenek Martyniuk. Twórca hitów jak „Przez twe oczy zielone” i „Życie to są chwile” nie tylko buja w obłokach. Pod względem finansowym discopolowiec twardo stąpa po ziemi. Muzyk ujawnił jak zabezpiecza się na przyszłość – przynajmniej pod względem emerytury.

[irp]

Zenek Martyniuk zdradził kwotę

51-letniemu muzykowi do wieku emerytalnego jeszcze trochę brakuje. Zapewne on sam, jak i wielu jego fanów obstaje przy tym, iż będzie on tworzył jeszcze długie lata, nawet po przekroczeniu tej „magicznej” liczby.

Jak się okazuje nie zmienia to jednak faktu, że zabezpieczenie przyszłości jest równie ważne, co trzymanie dobrej kondycji.

[irp]

Lepiej dmuchać na zimne

Jak wcześniej wspomnieliśmy, co i przyznała sama prezes ZUS-u, niskie emerytury gwiazd wynikają przede wszystkim z tego, że pracują one w głównej mierze na umowach cywilnoprawnych, co przekładało się na bardzo niskie składki. Tego nie może powiedzieć Zenek Martyniuk.

Gwiazdor mimo, że zapewne również ma tę samą sytuację, co reszta jego branży, jest jednak bardziej zapobiegliwy. Przyznał, iż regularnie i od lat opłaca on składkę wysokości 4 tysięcy złotych miesięcznie. Oznacza to, iż jego przyszła emerytura będzie wynosiła około 5 tysięcy złotych miesięcznie.

[irp]

Zobacz również: