wojna na Ukrainie

Adam Niedzielski i Mateusz Morawiecki od wielu tygodni ostrzegają przed trzecią falą koronawirusa, która już jest w Polsce. Teraz te słowa potwierdził wojewoda mazowiecki. Nie ma już najmniejszych wątpliwości, że koronawirus atakuje po raz kolejny i tylko od naszego przestrzegania obostrzeń, a także sprawnego procesu szczepień, zależy to, jak bardzo odczujemy nasilającą się znów pandemię.

Trzecia fala koronawirusa w Małopolsce

„Trzecia fala epidemii jest już w Małopolsce. Widzimy to po wynikach – zwiększyła się liczba hospitalizowanych pacjentów z covidem. Zaledwie w ciągu trzech tygodni ta liczba przekroczyła 200 pacjentów w Małopolsce.” – przyznał wojewoda małopolski, Łukasz Kmita na specjalnie zorganizowanym briefingu prasowym, któremu przyjrzał się portal Interia.

Wojewoda zauważył także, że jesienna fala pandemii pokazała, które miejsca władze regionalne i polskie powinny objąć szczególną opieką. „Miejsca takie jak DPS-y, które szczególnie pomagają osobom starszym, potrzebują dodatkowego wsparcia.” – apeluje wojewoda małopolski.

Łukasz Kmita przekazał mediom także, że polski rząd poczynił już w tym zakresie pierwsze kroki. Ponad 5 milionów złotych zasiliło budżety małopolskich domów opieki społecznej na jeszcze sprawniejszą walkę z koronawirusem.

„We wtorek województwo rozpoczęło dystrybucję kolejnych pieniędzy dla DPS-ów. Pierwszy otrzymał je Dom Pomocy Społecznej w Olkuszu. Wojewoda przekazał tej placówce symboliczny czek na 100 tys. zł. Dzięki tym finansom ośrodek będzie mógł kupić środki ochrony osobistej i dodatkowy sprzęt.” – donosi portal Interia.

  1. Bulwersujące sceny w przedszkolu. Przedszkolanka robiła to dzieciom na oczach innych podopiecznych
  2. Polski spirytus sławny na całym świecie na sprawą koronawirusa! Ustawiają się kolejki
  3. Kompromitacja Wiadomości TVP. Chodzi o sprawę Daniela Obajtka. Cios nadszedł z nieoczekiwanej strony
  4. Zenek Martyniuk okazuje się zapobiegliwy. Ile wyniesie emerytura króla disco polo?
  5. Dziecko szło poboczem S3. Tuż przy nim jechało BMW. Nagranie trafiło do sieci

Zobacz również: