wojna na Ukrainie

Pod hasłem Media bez wyboru dziś wczesnym rankiem rozpoczął się protest części największych portali internetowych, rozgłośni radiowych oraz stacji telewizyjnych. Choć z jednodniowego protestu dość szybko wyłamało się chociażby RMF FM, które odpaliło swój portal internetowy czy radio, to cała akcja obiła się szerokim echem w Europie i na Świecie. Głos zabrała także Komisja Europejska. I trzeba przyznać, że unijny organ zajął mocne i jednoznaczne stanowisko w sprawie Polski.

Komisja Europejska nie ma złudzeń – to dzieje się już w Polsce

W dzisiejszym proteście udział wzięły, bądź nadal biorą wydawnictwa takie jak chociażby Ringier Axel Springer Polska (Komputerswiat.pl, Newsweek, Onet, Forbes), Telewizja Polsat, CANAL+, Agora, Grupa Interia.pl, Grupa RMF FM, Grupa Wirtualna Polska, TVN S.A. i wiele innych.

Wyłączyły one swoje portale internetowe, stacje radiowe czy telewizyjne. Można było przeczytać tam lub odsłuchać tylko krótki komunikat na temat celu akcji „Media bez wyboru”. Szerzej na ten temat rozpisujemy się w tym tekście.

Akcja protestacyjna największych mediów w Polsce obiła się szerokim echem na całym Świecie. Głos zabrała także Komisja Europejska. Jej stanowisko, cytowane przez jedną z dziennikarek RMF FM jest bardzo mocne.

„Widzieliśmy dzisiaj czarne ekrany w Polsce. Nasze obawy dotyczące pluralizmu mediów w Polsce są znane. (…) Będziemy śledzić sytuację. (…) Oczekujemy, że polityka podatkowa nie podważy obowiązku zapewnienia różnorodności i wolności mediów.” – mówi rzecznik Komisji Europejskiej, cytowany przez Katarzynę Szymańską-Borginon z RMF FM.

Póki co, nie wiadomo, czy Komisja Europejska jak i Unia Europejska wyciągnie wobec zaistniałej sytuacji jakiegokolwiek konsekwencje wobec Polski. Można jednak spodziewać się szerokiej debaty na forum UE na ten temat, patrząc na dzisiejsze stanowisko KE.

źródło: Twitter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zima nie odpuści. Znamy prognozę pogody na najbliższe dni, będzie bardzo chłodno
  2. Koszmar w zachodniej Polsce. Trzy osoby spłonęły żywcem, dziewięć następnych uratowało się w ostatniej chwili
  3. Niedzielski jest przeciwny luzowaniu obostrzeń! Zapowiada możliwe nowe restrykcje

Zobacz również: