Zima

W Polsce prawdziwa zima. W ostatnich dniach nasz kraj pokryła pokaźna warstwa śniegu, a temperatury utrzymują się poniżej zera. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada stabilizację pogody. Oznacza to, że mrozy, a w niektórych regionach Polski i silne mrozy utrzymają się jeszcze z nami przez jakiś czas. Wiadomo do kiedy. Okresowo mogą występować także zawieje i zamiecie śnieżne.

IMGW podało najnowszą prognozę pogody: silnym mrozom nie widać końca

W poniedziałek w przeważającej części kraju intensywnie padał śnieg. Nieźle również zmroziło i od tego czasu niewiele zmieniło się w pogodzie. Niestety, ale z mrozem i śniegiem będziemy mieli do czynienia przynajmniej do przyszłej środy-czwartku. Już zapowiedziało to IMGW.

„Zgodnie z prognozami IMGW mimo stabilizacji pogody w najbliższych dniach nie należy spodziewać się ocieplenia. Zima nie odpuszcza, do przyszłego wtorku temperatury w nocy wciąż będą ujemne, często dwucyfrowe” – przekazał Polskiej Agencji Prasowej, rzecznik IMGW IMGW Grzegorz Walijewski.

Do wtorku temperatura może spadać maksymalnie nawet do -10 stopni, ale prawdziwy szok czeka nas w środę i w czwartek. „W nocy termometry mogą wskazać nawet -16 stopni Celsjusza. (…). Silniejszych opadów można spodziewać się w czwartek, zwłaszcza na południu Mazowsza oraz w województwie świętokrzyskim.” – przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak widać, zima nie zamierza odpuszczać. Cieszą się z pewnością najmłodsi, którzy w niektórych regionach Polski w końcu, po latach wyczekiwania, mają upragnione białe szaleństwo. Starsi już nieco mniej, bo to, co udało się zaoszczędzić wcześniej na opale, zima odbiera sobie z nadwyżką.

źródło: IMGW, PAP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmar w zachodniej Polsce. Trzy osoby spłonęły żywcem, dziewięć następnych uratowało się w ostatniej chwili
  2. 1200 złotych dla każdego Polaka. Nowy pomysł rządu budzi spore kontrowersje
  3. Niedzielski jest przeciwny luzowaniu obostrzeń! Zapowiada możliwe nowe restrykcje

Zobacz również: