pożar
Lech Muszyński / PAP

To był tragiczny w skutkach poranek w Międzychodzie (województwo Wielkopolskie). Tragicznie zginęły trzy osoby, a kolejne dziewięć – w tym dzieci – uratowały się dosłownie w ostatniej chwili.

Tragiczny w skutkach pożar w domu wielorodzinnym

W momencie wybuchu pożaru w domu wielorodzinnym w Międzychodzie przebywało dwanaście osób – w tym dzieci. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o ogniu przed godziną 6 rano.

Na miejsce rozdysponowano aż 12 jednostek straży pożarnej. Dziewięciu osobom – w tym dzieciom udało się ewakuować z płonącego budynku jeszcze przed przyjazdem pierwszych jednostek straży pożarnej. W środku wciąż pozostawały trzy osoby. Niestety, ale strażacy robili co mogli, by wydostać ich całych. Nie udało się. Żywcem spłonęło małżeństwo i ich syn.

„To dwie osoby w wieku ok. 70 lat oraz jedna osoba w wieku ok. 50 lat. Była to rodzina; mąż z żoną oraz ich syn” – przekazał stacji Polsat News kom. Jan Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie.

Strażacy odnaleźli ciała trzech osób na górnej części poddasza. Były częściowo zwęglone, co oznacza, że małżeństwo i syn spłonęli żywcem.

„Dach miał konstrukcję drewnianą, występowała tam także glina z trzciną.” – tłumaczą strażacy powody dla których ogień rozprzestrzeniał się niemalże błyskawicznie i po przybyciu na miejsce jednostek straży pożarnej zajął już całe poddasze i klatkę schodową.

Na miejscu pracuje prokurator oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Ustalane są przyczyny tragicznego w skutkach pożaru.

W Urzędzie Miasta i Gminy w Międzychodzie odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego, na którym podjęto pewne decyzje związane z tragicznym pożarem. „Wszystkie rodziny w ciągu tygodnia otrzymają mieszkania zastępcze, do tego czasu będą przebywały u swoich rodzin. Jutro osoby te otrzymają też pomoc w wysokości 5 tys. zł – na każdą poszkodowaną osobę – w celu zabezpieczenia bieżących i najpilniejszych potrzeb” – przekazał Sekretarz Gminy Tomasz Rucki.

źródło: Polsat News, PAP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niedzielski jest przeciwny luzowaniu obostrzeń! Zapowiada możliwe nowe restrykcje
  2. OLX wysłał swoim użytkownikom pilny alert dot. bezpieczeństwa. Lepiej tego nie lekceważ
  3. 1200 złotych dla każdego Polaka. Nowy pomysł rządu budzi spore kontrowersje

Zobacz również: