Jerzy Owsiak

Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jerzy Owsiak i spółka, a także tysiące wolontariuszy i miliony ludzi dobrej woli zebrali w tegorocznym finale 127 495 626 zł. To kwota deklarowana, a pieniądze powoli spływają na konto WOŚP. Podczas podsumowania tegorocznego finału, Jurek Owsiak nie omieszkał uderzyć w Telewizję Polską, z którą od kilku lat ma nie po drodze. Ostre słowa stały się jednak powodem olbrzymiej społecznej dyskusji. Czy nie przesadził?

Jerzy Owsiak w mocnej odezwie do TVP. Przeholował?

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy budził i wciąż budzi wiele emocji. Wydaje się, że minie wiele tygodni, niż podgrzana do granic wytrzymałości atmosfera nieco ochłonie. Nagranie wideo z ostrej wypowiedzi Owsiaka możecie znaleźć na samym końcu naszego artykułu.

Przeciwnicy Jerzego Owsiaka zarzucają mu hipokryzję. Chodzi o to, że przyznał wprost, że w tym roku gra razem ze Strajkiem Kobiet. Padają argumenty o tym, że z jednej strony Owsiak chce chronić najmłodszych, a z drugiej, godzi się na zabijanie nienarodzonych dzieci. Do buntu przeciwko Owsiakowi i WOŚP dołączyła także TVP, która tylko zdawkowo poinformowała o przebiegu finału. Za ważniejsze informacje dnia uznała inne wydarzenia. Nie omieszkał o tym wspomnieć sam Jerzy Owsiak, który w mocnej odezwie zaatakował publicznego nadawcę.

„No niestety. Telewizja Publiczna, która to razem z nami wymyśliła (WOŚP – dod. red.). To tam to powstało (…) Zrezygnowała z nas 5 lat temu. Szkoda. Myślę, że kiedyś tam wrócimy i będziemy to razem robili” – zaczął Jerzy Owsiak wątek TVP na podsumowaniu 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prawdziwe fajerwerki odpalił jednak chwilę później.

„Telewizja Publiczna dzisiaj sobie pozwala na bzdurne gadanie o finale. Wasza sprawa. Możecie to interpretować jak chcecie. I możecie sobie mówić co chcecie, bo już wymazywaliście nasze serduszko. Więc tam jest zgoda na tego rodzaju działania. Powiem wam tylko jedną rzecz. Żebyście się nie wiadomo jak napinali, gdybyście nawet nie wiem, ile pary chcieli dać w gwizdek, nigdy nie zrobicie tak pięknego studia. Nigdy nie zrobicie tak szczerej, tak pięknej imprezy, pięknego spotkania. Nawet gdybyście mieli dziesięć razy więcej pieniędzy, to i tak je wydacie źle” – zakończył Jerzy Owsiak.

Reakcje po ostrym komentarzu Owsiaka

Zdaniem wielu osób, w tym także części zwolenników WOŚP, Owsiak mógł pominąć takie serdeczności. Choć wielu z nich nie ogląda TVP i zgadza się ze słowami Jerzego Owsiaka, to jednak finał WOŚP ma łączyć, a nie dzielić. A Wy co o tym sądzicie? Czy Jurek niepotrzebnie eksplodował i wyrzucił, co mu leżało na sercu? Całą sytuację możecie zobaczyć na poniższym nagraniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutna przeszłość Szurkowskiego. Mało kto wiedział o rodzinnej tragedii
  2. Ksiądz z Krakowa wpadł w furię. Przegonił kwestujące na WOŚP dzieci. Wszystko się nagrało
  3. Mieszkasz w bloku? Rząd przygotował dodatkowe pieniądze. Możesz otrzymać nawet kilkadziesiąt tys. zł.
  4. Nie żyją dwie starsze osoby. Kilkudziesięciu strażaków walczyło co sił. Niestety, nie udało się
  5. Przerażające sceny na Strajku Kobiet. Dziecko wykrzyczało to policjantowi prosto w twarz (WIDEO)

Zobacz również: