Ksiądz WOŚP
fot. Facebook

W niedzielę odbył się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Według wstępnych ustaleń, WOŚP uzbierała blisko 127,5 miliona złotych. Na poniedziałek zaplanowano konferencję prasową, na której Jerzy Owsiak poda konkretną deklarowaną kwotę. Finał, choć opóźniony, to odbył się bez większych zakłóceń w dość mocno zmienionej – ze względu na pandemię – formule. Furorę robi jednak nagranie z krakowskim księdzem w roli głównej, który przegonił kwestujące dzieci.

Furia krakowskiego księdza w trakcie finału WOŚP (WIDEO)

Nagranie wideo znajdziesz na samym końcu naszego artykułu. 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod hasłem pomocy dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Na kilkadziesiąt godzin przed niedzielnym kwestowaniem, Jerzy Owsiak ogłosił publicznie, że WOŚP idzie ramię w ramię ze Strajkiem Kobiet, co nie spodobało się wielu osobom.

Zaczęły padać argumenty o tym, że Owsiak to hipokryta, który z jednej strony zbiera na leczenie maluszków, a z drugiej strony popiera Strajk Kobiet, który to postuluje zabijanie nienarodzonych dzieci. Mniej więcej taką samą argumentację przyjął ksiądz z Krakowa, który przegonił kwestujące dzieci.

Internet obiegło nagranie sprzed Kościoła Świętego Szczepana w Krakowie. Widać na nim, jak jeden z księży wpada – dosłownie w furię – i przegania wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W pewnym momencie ksiądz przestał chyba panować nad tym, co mówi i w słowotoku rzucił wiele haseł, które stały się prawdziwym hitem Internetu. Samo nagranie zaś podzieliło Internautów – jedni chwalą duchownego za przegonienie WOŚP spod Kościoła, które kwestowało razem ze Strajkiem Kobiet, a drudzy są oburzeni takim zachowaniem księdza.

Zobacz nagranie, na którym ksiądz przegania wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

„Won [część niezrozumiała. Wara stąd, wara stąd!” – zaczął duchowny. Na nic zdały się tłumaczenia wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bowiem ksiądz ani na moment nie postanowił odpuszczać.

„TVN? Diabolistyczne. Sam antychryst siedzi w tym. Won stąd” – kontynuował krakowski ksiądz.

https://twitter.com/ZbigniewHoldys/status/1355969429964730368

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bądźcie gotowi. IMGW wydało kolejne ostrzeżenie. Obowiązuje aż przez trzy dni
  2. Mieszkasz w bloku? Rząd przygotował dodatkowe pieniądze. Możesz otrzymać nawet kilkadziesiąt tys. zł.
  3. Przerażające sceny na Strajku Kobiet. Dziecko wykrzyczało to policjantowi prosto w twarz (WIDEO)
  4. Wielka promocja w Lidlu od 1 lutego! Klienci będą walić drzwiami i oknami?
  5. Nie żyją dwie starsze osoby. Kilkudziesięciu strażaków walczyło co sił. Niestety, nie udało się

Zobacz również: