prognoza pogody zima

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia meteorologiczne. Część z nich będzie obowiązywała aż przez trzy dni. Chodzi o gwałtowne ochłodzenie oraz intensywne opady śniegu. Zobacz, dla których regionów Polski wydano alerty. Temperatura spadnie sporo poniżej zera.

IMGW kolejny raz ostrzega

Najnowsze alerty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczą gwałtowanego spadku temperatury – nawet do -20 stopni oraz intensywnych opadów śniegu, gdzie pokrywa białego puchu może osiągnąć nawet 15-20 centymetrów.

Pierwsze z wydanych przez IMGW ostrzeżeń meteorologicznych dotyczy niskich temperatur  i dotyczy województw: podkarpackiego świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego oraz części podlaskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Temperatura w tych regionach może spaść nawet do 20 kresek poniżej zera. Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje od niedzielnego wieczora aż do wtorkowego poranka. Warto zachować ostrożność nie tylko na drogach, ale też na chodnikach, ścieżkach rowerowych czy duktach leśnych. Może być bardzo ślisko, bo oprócz ochłodzenia przewiduje się też opady marznącego śniegu i deszczu ze śniegiem.

Kolejne z ostrzeżeń skierowane jest dla mieszkańców województwa mazowieckiego i lubelskiego. Chodzi o noc z poniedziałku na wtorek, gdzie temperatura może spaść aż do -15 stopni. Podobnie, jak przy wcześniejszym ostrzeżeniu, zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.

Oba ostrzeżenia mają pierwszy stopień, co oznacza, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla mienia, zdrowia a nawet życia ludzkiego.

IMGW alarmuje też o prognozowanych silnych opadach śniegu. Intensywnie popadać może od niedzielnego wieczora aż do wtorkowego poranka na północy województwa pomorskiego. Przewiduje się nawet 15 cm pokrywę śniegu.

źródło: Niezależna, IMGW

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się stało w Sejmie? Słyszano strzał, jedna osoba ranna. Rzecznik policji nabrała wody w usta
  2. Mieszkasz w bloku? Rząd przygotował dodatkowe pieniądze. Możesz otrzymać nawet kilkadziesiąt tys. zł.
  3. Przerażające sceny na Strajku Kobiet. Dziecko wykrzyczało to policjantowi prosto w twarz (WIDEO)
  4. Błyszczała w serialu TVP. Właśnie przekazano smutne informacje. Miała 95 lat
  5. Wielka promocja w Lidlu od 1 lutego! Klienci będą walić drzwiami i oknami?

Zobacz również: