To nagranie nie przeszło bez echa. Co więcej wywołało ogromną internetową burzę. Ksiądz z Krakowa podczas wczorajszych zbiórek pieniędzy dla WOŚP przegonił wolontariuszy. Przy czym nie był wcale miły i kulturalny, co tym bardziej wznieciło medialny ogień.

„Wara stąd, wara stąd!”, „TVN? Diabolistyczne. Sam antychryst siedzi w tym. Won stąd” – padło na nagraniu, które obecnie krąży po sieci [CZYTAJ WIĘCEJ].

Wszystko rozbija się rzecz jasna o „powiązania” prezesa WOŚP ze Strajkiem Kobiet. Fakt, iż Jurek Owsiak otwarcie popiera strajki zarówno w oczach części polskiego kościoła, jak i – co się również okazało – w oczach przedstawicieli Telewizji Polskiej czyni z niego hipokrytę.

ZOBACZ!  Ogromna ewakuacja w Zachodniopomorskiem. Zagrożonych blisko pół tysiąca osób

Kraków: jest oświadczenie proboszcza ws. nagrania

Tłumaczenie przyszło może nie równie szybko, jak zrobiło się głośno o rzeczonym nagraniu, ale z pewnością dość szybko, aby ta reakcja proboszcza krakowskiej parafii było zauważona.

„Ze względu na niewłaściwe zachowanie kapłana z diecezji odesko-symferopolskiej (Ukraina) posługującego w naszym kościele wobec wolontariuszki WOŚP w dniu 31.01.2021 r. składamy wyrazy ubolewania i przepraszamy wolontariuszkę i wszystkich, których te słowa i zachowanie kapłana obraziły, a które nie powinny nigdy mieć miejsca” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez proboszcza na stronie parafii.

Nie zmienia to jednak faktu, iż na stronie wciąż widnieje poprzedni wpis nt. WOŚP. Czerwone litery grzmią o powiązaniu Wielkiej Orkiestry ze Strajkiem Kobiet.

„Uwaga!!! Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy zbiera w tym roku pieniądze na laryngologię dziecięcą. Pomaga w tym tzw. Strajk Kobiet, który żąda aborcji, czyli zabijania dziecka poczętego, bez ograniczeń”.

ZOBACZ!  Donald Tusk zwrócił się do rządu. "Nie macie prawa spojrzeć w oczy Polakom" (WIDEO)
ZOBACZ!  Adam Niedzielski zostanie odwołany? Ważny polityk PiS krytykuje Ministra Zdrowia

Zobacz również: