Adam Niedzielski obostrzenia i szczepienia

Wygląda na to, że czarne chmury zbierają się nad Ministrem Zdrowia, Adamem Niedzielskim. Szef resortu zdrowia jest coraz bardziej krytykowany za część swoich wypowiedzi, ale też działań. I co gorsza dla niego, krytyka napływa też z jego obozu. Dość jednoznacznie o Niedzielskim wypowiada się chociażby senator Prawa i Sprawiedliwości, Jan Maria Jackowski. Czy czeka nas dymisja szefa Ministerstwa Zdrowia?

Szykuje się dymisja Adama Niedzielskiego? Jednoznaczne sygnały z obozu Prawa i Sprawiedliwości

Już wcześniej na naszych łamach pisaliśmy o możliwym konflikcie Adama Niedzielskiego z Jarosławem Kaczyńskim. Teraz cios w kierunku Ministra Zdrowia wyprowadził senator Prawa i Sprawiedliwości, Jan Maria Jackowski. O ile Kaczyński i kierownictwo PiS miało być wściekłe na Niedzielskiego za jego słowa o tym, że całe kierownictwo partii jest za obowiązkowymi szczepieniami, o tyle Jan Maria Jackowski wskazuje działania Niedzielskiego, które przestają się ponoć podobać coraz większej rzeszy polityków Prawa i Sprawiedliwości.

W środowisku PiS dojrzewa przekonanie, że minister Adam Niedzielski nie sprawdza się w swojej funkcji.” – mówi jasno senator Prawa i Sprawiedliwości. Jako jeden z przykładów podał spór na linii Niedzielski – Czarnek, gdzie odroczono projekt obowiązkowych szczepień dla nauczycieli. „Ja nie wiem jaka jest przyczyna odroczenia pracy nad tym projektem.”- grzmi Jackowski.

Okazuje się, że zdaniem senatora PiS, nie tylko Adam Niedzielski nadaje się do wymiany, ale też Rada Medyczna. „Rada Medyczna powinna być wymieniona.” – mówi otwarcie Jan Maria Jackowski.

Jackowski w kolejnych częściach swojej wypowiedzi dla portalu Interia jeszcze bardziej negatywnie wypowiada się o urzędującym szefie resortu zdrowia. „Minister Niedzielski swoimi wypowiedziami quasi-politycznymi, próbując prowadzić własną politykę, występuje często przeciwko części własnego zaplecza politycznego w Sejmie pokazuje, że nie ma kwalifikacji politycznych do pełnienia tej funkcji.” – sugeruje.

Czy to oznacza, że dni Adama Niedzielskiego są policzone? Na to może wyglądać. Choć w tej sprawie, jak zauważają dziennikarze, jeszcze żadne decyzje nie zostały podjęte. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że ostatnimi czasy szef Ministerstwa Zdrowia nadszarpnął zaufanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: Interia.pl, media

Zobacz również: