Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia
Foto: YouTube

Czy to możliwe, że Minister Zdrowia, Adam Niedzielski „nagrabił” sobie u Jarosława Kaczyńskiego? Chodzi o jedną z wypowiedzi szefa resortu zdrowia, której nie konsultował z władzami Prawa i Sprawiedliwości.

Adam Niedzielski podpadł kierownictwu Prawa i Sprawiedliwości?

Doniesienia dziennikarzy Wirtualnej Polski wskazywać mogą, że w obozie Prawa i Sprawiedliwości nie dzieje się ostatnimi czasy najlepiej. Już wcześniej dziennikarze z różnych stron donosili o konflikcie Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobro, a teraz wiele wskazuje na to, że wkrótce na rozmowę do prezesa Prawa i Sprawiedliwości trafić może Adam Niedzielski. Chodzi o jedną z wypowiedzi Ministra Zdrowia, która miała wręcz rozwścieczyć kierownictwo partii.

„Adam Niedzielski stwierdził, że całe kierownictwo PiS jest za obowiązkowymi szczepieniami dla wszystkich Polaków” – donosi rzeczony portal. Problem w tym, że jak mówi informator Wirtualnej Polski, Adam Niedzielski… zapomniał skonsultować tej wypowiedzi z władzami partii. „Pan minister nie otrzymał uprawnień, które pozwalałaby mu wygłaszać tego typu tezy” – przekazuje WP jeden z ważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości, który chce pozostać anonimowy.

„Niezmiennie zachęcamy, ale nie zmuszamy. Powszechnego obowiązku szczepień w Polsce nie będzie, zapewniam” – dodaje rozmówca Wirtualnej Polski. To może jasno oznaczać konflikt Adama Niedzielskiego nie tylko z kierownictwem, ale przede wszystkim z Jarosławem Kaczyńskim, który do tej pory sprzeciwiał się wszystkim, którzy próbowali wychylać się przed szereg.

Także Mateusz Morawiecki w jednej z ostatnich wypowiedzi poniekąd zdementował słowa Ministra Zdrowia. „Nie ma planów wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla wszystkich obywateli.” – przyznał Premier Rzeczypospolitej Polskiej. Wirtualna Polska próbowała dopytać w Ministerstwie Zdrowia o słowa Adama Niedzielskiego, a przede wszystkim o fakt, czy konsultował je z kierownictwem partii, skoro teraz pojawiają się tak rozbieżne stanowiska. Rzecznik nie chciał jednak odpowiadać na to pytanie.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: