Nie od dziś wiadomo, że zarówno Polacy, jak i wiodące media w Polsce, niczym TVP i TVN stojące po dwóch stronach barykady są podzieli w wielu kwestiach. Co prawda jest to całkiem naturalnym zjawiskiem, dopóki na tapet nie zostanie wzięty temat, który wznieci jeszcze większą burzę. Tak jak i co roku, tak i w tym powrócił temat WOŚP.

Przypomnijmy krótko, że tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Jurek Owsiak zaplanował nieco później. Całe wydarzenie było wczoraj. Stąd też pojawiło się sporo komentarzy w temacie WOŚP jeszcze dużo wcześniej, niż cała akcja się rozpoczęła.

Powrócił z ogromną siłą również temat podejścia Telewizji Polskiej do WOŚP. A konkretnie charakterystycznych czerwonych nalepek, w kształcie serca orkiestry. Kilkakrotnie w programach TVP logo WOŚP była zamazywane, co skrzętnie wyłapywały konkurencyjne media. Tym razem jednak zauważono coś – wydaje się – dużo wyższej rangi.

[irp]

Wiadomości TVP wspomniały o WOŚP

Okazuje się, że w tym roku Telewizji Polska poważniej podeszła do sprawy i na wizji „Wiadomości” wspomniała o tegorocznej zbiórce WOŚP i jaki jest jej cel na 2021. Jak donoszą media rzeczone wspomnienie trwało około 20 sekund. I na tym się zakończyło.

Ogrom polskich mediów, zwłaszcza tych internetowych wytknęło kontekst treści zaprezentowanych zaraz po fragmencie o WOŚP. przypomnijmy przy okazji, że tegorocznym celem zbiórki Wielkiej Orkiestry są fundusze dla oddziałów dziecięcej
laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Wspomniany serwis po zapowiedzi WOŚP zaprezentował na wizji 5-minutowy materiał dziennikarza TVP Marcina Tulickiego.

„Festiwal absurdów i hipokryzji. Próby łączenia idei, których nie da się połączyć. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierająca pieniądze na chore dzieci ramię w ramię z tzw. Strajkiem Kobiet, który te chore dzieci w łonie matki chce zabijać na każde żądanie. To tylko jeden z przykładów, a jest ich więcej” – zapowiadał Michał Adamczyk ze studia.

A odnosiło się to do słów samego Jurka Owsiaka z jednej z ostatnich konferencji prasowych: „Strajk Kobiet w sobotę i w niedzielę gra z Orkiestrą”.

[irp]

[irp]

Zobacz również: