Królowa Elżbieta II zaszokuje świat

Z pewnością niejeden wielbiciel brytyjskiej rodziny królewskiej zastanawia się, czy rzeczywiście kolejna sensacja wisi w powietrzu. Czy uwielbiana przez poddanych Królowa Elżbieta II ma zamiar podjąć aż tak zaskakującą decyzję, jak donoszą media?

Królowa Elżbieta II tematem plotek

Od dłuższego czasu brytyjska monarchini, a raczej sprawowana przez nią funkcja, jest gorącym tematem na Wyspach. Wszystko za sprawą sędziwego wieku kobiety (przyp. red. 94 lata) oraz panującej aktualnie epidemii.

Niewątpliwie, to głównie COVID-19 sprawił, iż zaczęto dyskutować na temat tego, czy Królowa Elżbieta II jest w stanie nadal pełnić swoją rolę. Pojawiły się głosy, iż z uwagi na swój wiek powinna odsunąć się w cień. Byli też tacy, którzy sugerowali wprost, iż monarchini powinna abdykować i przekazać władzę w ręce Księcia Karola lub Księcia Williama.

Bez dwóch zdań atmosferę podgrzewał fakt, iż to właśnie syn i wnuk głowy brytyjskiej rodziny królewskiej przejęli znaczną część obowiązków królewskich w trakcie pandemii. Natomiast Królowa Elżbieta II i jej małżonek – Książę Filip izolowali się wówczas na zamku w Windsorze.

Chociaż sytuacja na Wyspach nieco się ustabilizowała, a sama monarchini i jej mąż zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, temat ewentualnej abdykacji królowej nie cichnie. Zastanawiające wydają się zwłaszcza słowa znawcy brytyjskiej rodziny królewskiej, Roberta Robsona. Jego zdaniem, to wysoce prawdopodobne, iż po osiągnięciu wieku 95 lat, Elżbieta II przekaże władzę swojemu pierworodnemu synowi tj. Księciu Karolowi.

Zupełnie inne spojrzenie na tę sprawę ma amerykański „People”. Dziennikarze magazynu twierdzą, iż Królowa Elżbieta II jest w znakomitej kondycji, w związku z czym nie zamierza abdykować.

Co ciekawe, o dobrym stanie fizycznym oraz psychicznym monarchini świadczy to, iż Elżbieta II nadal jeździ konno, a także powróciła do części dawnych obowiązków. Warto jednak zauważyć, iż praktycznie wszystkie spotkania królowej mają charakter online.

Jaka jest prawda? Czy Królowa Elżbieta II rzeczywiście zszokuje świat swoją abdykacją? Przekonamy się już niedługo. Bowiem zgodnie z przewidywaniami dziennikarzy, monarchini ogłosi swoją decyzję tuż po swoich 95. urodzinach, czyli za niecałe 3 miesiące.

Źródło: Plejada

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owsiak kolejny raz zaatakował TVP. Bardzo ostre słowa lidera WOŚP
  2. Smutna przeszłość Szurkowskiego. Mało kto wiedział o rodzinnej tragedii
  3. Ksiądz z Krakowa wpadł w furię. Przegonił kwestujące na WOŚP dzieci. Wszystko się nagrało
  4. Mieszkasz w bloku? Rząd przygotował dodatkowe pieniądze. Możesz otrzymać nawet kilkadziesiąt tys. zł.
  5. IMGW wydało pilny alert. Dotyczy aż 11 województw. Będzie bardzo niebezpiecznie

Zobacz również: