Urząd Skarbowy kontrola

Pandemia koronawirusa w Polsce wyhamowała wszystkie sektory gospodarki. Także Urząd Skarbowy nie może działać na pełnych obrotach przez szalejący COVID-19. Część urzędów, zwłaszcza w żółtych i czerwonych strefach jest zamknięta dla petentów, a Izba Skarbowa zdecydowanie zmniejszyła liczbę przeprowadzanych kontroli celno-skarbowych – i to na terenie całego kraju. Taka sytuacja nie potrwa jednak zbyt długo. W kasie fiskusa są braki, a co za tym idzie, na horyzoncie pojawiło się widmo masowo przeprowadzanych kontroli. Pierwsze z nich mają wystartować jeszcze jesienią.

Bądź czujny, Urząd Skarbowy nie śpi

O spadającej liczbie kontroli celno-skarbowych a także zatwierdzanych kontroli podatkowych czytamy w portalu money.pl. Pierwsze kontrole spadły o blisko 20 procent, a w przypadku kontroli podatkowych różnica jest jeszcze większa i jest to spadek o niemal 50 procent.

Wobec tego część podatników mogła się poczuć nieco „pewniej”, ale ostrzegamy Urząd Skarbowy wcale nie zamierza odpuszczać. Taka sytuacja nie potrwa zbyt długo, a tu i ówdzie słychać, że jeszcze tej jesieni mają zostać przywrócone masowe kontrole.

Obecny stan rzeczy jest ściśle powiązany z pandemią koronawirusa. „Organy skarbowe miały więcej zadań związanych z udzielaniem ulg w spłacie zobowiązań podatkowych, realizowanych w ramach działań antykryzysowych. Ponadto, również w takich miejscach pracowano zdalnie, a wśród zatrudnionych zdarzały się przypadki zachorowań na COVID-19” – czytamy w portalu money.pl.

Na tym jednak koniec dobrych wiadomości dla podatników. „Liczba kontroli z pewnością wzrośnie, żeby nadrobić zaległości i zwiększyć spadające wpływy budżetowe. Podatnicy będą też sprawdzani w związku z wprowadzonymi programami pomocowymi” – mówi jasno Wojciech Pławiak, ekspert BCC ds. sporów podatkowych.

Jak widać, nie opłaca się kombinować. Chwilowe osłabienie czujności nie potrwa zbyt długo, a Urząd Skarbowy z pewnością upomni się o swoje pieniądze w idealnym dla siebie momencie.

źródło: money.pl

  1. Maryla Rodowicz wstrząsnęła Polakami. Smutne wyznanie wielkiej gwiazdy estrady
  2. Planujesz wakacje za granicą? Po przeczytaniu tego zrezygnujesz z urlopu
  3. Viki Gabor szykuje niesamowitą niespodziankę. Uchyliła już rąbka tajemnicy
  4. Jednorazowe maseczki nie takie bezpieczne jak zakładano? Znamy wyniki badań
  5. Krystyna Loska otrzymuje głodową emeryturę. Kwota wywołuje współczucie

Zobacz również: