biuro podróży ma problemy

Wakacje w ciepłym kraju – któż z nas o nich nie marzy? Jednak życie pokazuje, że w dobie pandemii upragniony wypoczynek może okazać się prawdziwym dramatem. Na własnej skórze odczuwa to właśnie ponad setka polskich turystów. Sytuacja naszych rodaków nie jest najlepsza.

Wyjechali na wakacje, teraz mają problem

Wydaje się, iż w tej chwili wakacje za granicą mogą skończyć się niezbyt przyjemnie. Zamiast relaksu i odpoczynku, podróżujący mogą doświadczyć nerwów i strachu. Właśnie taka sytuacja spotkała Polaków, którzy zdecydowali się spędzić urlop w Egipcie.

Parę dni temu na wakacje do Egiptu przybyła spora grupa naszych rodaków. Zgodnie z tamtejszymi przepisami, turystów poddano badaniom na obecność koronawirusa. Ku zdziwieniu samych zainteresowanych okazało się, iż aż 140 pasażerów z zaledwie dwóch samolotów ma COVID-19.

Oczywiście sytuacja ta wzbudziła podejrzenia co do wiarygodności testów przeprowadzanych przez egipskie służby. Tym bardziej, że część turystów przeszła pomyślnie badania jeszcze przed wylotem w Polsce. Jednak nie to jest najgorsze.

Właściciele hoteli, w których ulokowano Polaków nie pozwalają, aby do środka weszli prywatni lekarze. Mało tego, straszą, że wyniki wykonanych prywatnie testów nie będą respektowane. Podróżni zamiast spędzać wakacje marzeń, znaleźli się w beznadziejnej sytuacji. Nie wiadomo kiedy badania zostaną powtórzone ani kto pokryje ich koszty.

Jeszcze gorsze jest położenie pewnego polskiego małżeństwa, które po przylocie do Egiptu wykonało płatne testy na lotnisku. Kiedy okazało się, że kobieta ma niejednoznaczny wynik, została odizolowana. Na początku kwarantannę odbywała razem z mężem. Później oddzielono ją od małżonka. W podobnej sytuacji jest więcej Polek, które zdecydowały się na wakacje w Marsa Alam. Niektóre z nich są w bardzo złym stanie psychicznym.

Niestety nie wiadomo, kiedy i jak zakończy się ta gehenna. Turyści donoszą, że zostali pozostawieni sami sobie. Wielu osobom kończą się pieniądze. Biuro turystyczne nie reaguje. Robi się naprawdę tragicznie. Upragnione wakacje zamieniły się w piekło.

źródło: Onet

  1. Aktorka „M jak miłość” w bardzo złym stanie. Wstrząsające informacje
  2. Dziecko przechodzi COVID-19 łagodnie, ale pojawia się dużo większy kłopot
  3. Błyszczała w „Tańcu z Gwiazdami”. Teraz opublikowała zdjęcie, którym żyje cała Polska

Zobacz również: