Ministerstwo Zdrowia i koronawirus

Niestety, ale analizując ostatnie dane Ministerstwa Zdrowia wszystko wygląda na to, że pandemia koronawirusa w naszym kraju zaczyna się „rozkręcać”. Rosnąca liczba zachorowań na COVID-19, a także coraz liczniejsze zgony nie napawają optymizmem na końcówkę 2020 roku. Optymistycznych informacji nie ma także samo Ministerstwo Zdrowia, które słowami swojego rzecznika przekazało, co tu dużo mówić, przerażające prognozy na najbliższe tygodnie. Koronawirus da się nam we znaki i to bardzo mocno.

Ministerstwo Zdrowia nie ma dobrych wiadomości

O ile resort zdrowia na każdym kroku powtarza, że jest możliwie jak najlepiej przygotowany na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem, to prognozy Ministerstwa Zdrowia nie są niestety optymistyczne.

„W najbliższych 7-10 dniach będziemy mieli do czynienia z dość dużą liczbą zgonów” – przekazał podczas briefingu prasowego rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Resort na każdym kroku powtarza, że to przede wszystkim od naszej odpowiedzialności zależy, jak bardzo odczujemy skutki koronawirusa. Zaleca przy tym stosowanie się do wszelkich obostrzeń oraz zapowiada, że zaczną się coraz częstsze i coraz mocniej respektowane kontrole, chociażby w stosunku do przestrzegania rozporządzenia dotyczącego zasłaniania nosa i ust. Wciąż wiele osób twierdzi, że nie ma żadnej pandemii, a wszystko jest spiskiem zakrojonym na międzynarodową skalę. W konsekwencji osoby te nie stosują się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Nie zasłaniają ust, nosa, a także nie stosują się do innych rozporządzeń.

„Zero tolerancji dla lekceważenia prawa” – przekazuje Ministerstwo Zdrowia ustami swojego rzecznika.

W Polsce odnotowaliśmy rekord zachorowań na koronawirusa. Raport Ministerstwa Zdrowia wskazał na 3003 nowe, potwierdzone przypadki zachorowań na COVID-19. Rekordowa jest także liczba zgonów. Zmarło 75 osób. Łącznie w naszym kraju liczba osób zakażonych koronawirusem przekroczyła już 107 tysięcy. Stąd też resort zdrowia coraz bardziej zaostrza swoje restrykcje dla żółtych i czerwonych stref. 

  1. Wielki podstęp w „Rolnik szuka żony”? Wszystko zostało wyreżyserowane, widzowie nie mają wątpliwości
  2. Takich promocji w Biedronce jeszcze nie było. Klienci będą wyrywać sobie produkty z rąk?
  3. Wirusolog wyśmiał Niedzielskiego. Coraz głośniej zastanawia się po co to wszystko
  4. Sposoby na bezsenność. Te metody mogą być dla Twojego organizmu prawdziwym zbawieniem
  5. Prognoza pogody zaskoczyła nawet meteorologów. Wiemy jaki będzie październik

Zobacz również: