Lech Wałęsa
Lech Wałęsa, fot. Onet News (Youtube)

O tym, że Lech Wałęsa należy do niezwykle kontrowersyjnych postaci nie trzeba nikomu przypominać. Bez względu na to, czy ktoś z nim sympatyzuje, czy też nie, jego ostatnie zachowanie, co tu dużo mówić, woła o pomstę do nieba. Wszystko opisał Super Express, a były prezydent powinien się po prostu wstydzić. 

Lech Wałęsa robi sobie kpiny z biednych

„Lech Wałęsa rzucił na ziemię 10 zł” – czytamy na łamach Super Expressu. Okazuje się, że były prezydent przed wejściem na niedzielną mszę świętą natknął się na żebrzącą dziewczynkę. Wałęsa nie przeszedł obok niej obojętnie, lecz jego zachowanie, delikatnie mówiąc, nie należało do godnych byłego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Super Express obok dość obszernego materiału zamieścił też zdjęcia. Wyraźnie na nich widać, jak 10 złotych upada przed żebrzącą dziewczynką. Okazuje się, że Lech Wałęsa najpierw postanowił „podroczyć się” z dziewczynką. Raz dawał jej pieniążek, a później zabierał. Na samym końcu banknot upadł na ziemię, dziewczynka go podniosła, a były prezydent poszedł dalej.

Oczywiście, należy docenić pomoc – nawet tak symboliczną, jak dziesięć złotych, ale jej styl pozostawia wiele do życzenia. Komentarze Internautów w mediach społecznościowych wyrażają więcej niż milion słów. „Lech Wałęsa kpi sobie z biednych. Odrażające zachowanie… Kończ waść…”, „A ten co znowu wyprawia?”, „Jezu, z jaką łaską…” – czytamy na Twitterze pod jednym z postów, gdzie udostępniony został materiał Super Expressu.

Co o tym wszystkim myślicie? Czy Lech Wałęsa rzeczywiście powinien się wstydzić tego zachowania, czy jednak dobre serce, to dobre serce i nie należy rozliczać stylu, w jakim zrobiło się dobry uczynek? 

  1. Justyna Żyła rozwścieczyła byłego męża. Tych słów nigdy jej nie zapomni
  2. Reserved szaleje z jesiennymi wyprzedażami. Ciuchy o połowę taniej, spiesz się!
  3. Wtopił trzy pytania z rzędu w „Jeden z dziesięciu”. Jedno z nich było banalnie proste
  4. Sławomir Nowak zostanie świadkiem koronnym? To byłby niewyobrażalny cios dla Platformy Obywatelskiej
  5. Królowa Elżbieta II jest załamana. Wszystko przez decyzję Meghan Markle i Księcia Harry’ego

Zobacz również: