Sławomir Nowak z nowymi zarzutami

Sławomir Nowak nie znika ze świecznika. Głośna afera, w którą zamieszany jest były minister transportu w rządzie Donalda Tuska nabiera rozpędu. Po ostatnich publikacjach prasy, tym razem do ciekawej dyskusji doszło na antenie TVP Info. Czy Nowak ma szansę zostać świadkiem koronnym? Komentatorzy nie mają wątpliwości. Jeżeli do tego dojdzie, to Platforma Obywatelska może zakończy swój byt na politycznej mapie Polski.

Sławomir Nowak zostanie świadkiem koronnym?

Prokuratura poinformowała, że byłemu ministrowi transportu przedstawiono kolejne zarzuty. Wobec tego do sądu wpłynął wniosek o przedłużenie jego aresztu. Póki co, nie ujawniono więcej szczegółów. Jednak już kilka dni temu, jeden z polityków Platformy Obywatelskiej wiązał spore obawy z rozwojem afery wokół Nowaka. Pisaliśmy o tym w naszym artykule.

Niemal wszyscy komentatorzy są zgodni, że Sławomir Nowak swoimi zeznaniami może pociągnąć Platformę Obywatelską na sam dół. „Wyobraźmy sobie, że Sławomir Nowak zna pewne fakty, których dotąd nie ujawniał w postępowaniu, może to być dla Koalicji Obywatelskiej prawdziwa polityczna katastrofa” – mówił na antenie TVP Info Andrzej Szejna, poseł SLD.

Wspomniana wyżej wypowiedź pochodzi z programu „Strefa starcia” na antenie TVP Info, gdzie doszło też do ciekawej dyskusji. Osoby obecne w studio zastanawiały się, czy Sławomir Nowak może zostać świadkiem koronnym. 

„Znamy instytucję świadka koronnego” – rzucił wspomniany wyżej poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Odpowiedział mu Jacek Ozdoba. Choć sekretarz stanu w ministerstwie klimatu jest sceptyczny co do tego pomysłu, to nie zaprzeczył kategorycznie, że nie ma takiej możliwości. „O ile wiem, tam jedną ze spraw jest zarzut zorganizowanej grupy i kierowania, więc świadek koronny w tym momencie nie wchodziłby w grę. Jednak wyjaśnienie tej sprawy jest bardzo istotne” – przyznał Ozdoba.

Jak widać wokół Sławomira Nowaka zbierają się coraz gęstsze chmury. To samo można powiedzieć o Platformie Obywatelskiej. Według doniesień różnych mediów, sytuacja w największej partii opozycyjnej zaczyna robić się bardzo nerwowa. Wszyscy boją się, że Nowak ma wiedzę, która pociągnęłaby całą Platformę Obywatelską na sam dół. Może dlatego też pojawiły się przecieki, że Borys Budka chce oczyścić PO ze starej gwardii, powiązanej właśnie z Tuskiem i Nowakiem?

źródło: TVP Info, mat. prasowe, Twitter

  1. Zagadkowe słowa o zaginięciu Iwony Wieczorek. Jackowski dał do myślenia
  2. Niepublikowane zdjęcie Anny Przybylskiej wyciekło do sieci. Wzruszający widok
  3. Seniorzy uczyli się obsługi komputera. Nie wiedzieli, że wszystko się nagrywa

Zobacz również: