W góry z maseczką

Niestety, ale dzieje się to, czego wszyscy się spodziewali. Z dnia na dzień rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. Wobec tego Ministerstwo Zdrowia zobowiązane było objąć kolejne powiaty czerwonymi i żółtymi strefami. To jednak nie jedyne obostrzenia nałożone w Polsce. Najnowsze wiadomości przekazał też Tatrzański Park Narodowy. Powinny one zainteresować osoby, które planują w najbliższych dniach wypad w góry.

Masz zamiar wybrać się w góry?

W dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje aż o 2292 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To absolutny rekord, jeśli chodzi o nasz kraj. Stale rosnąca liczba zakażeń sugeruje, że już wkrótce możemy spodziewać się liczb bliskich trzem tysiącom. Mamy jednak nadzieję, że to nie nastąpi. Ministerstwo Zdrowia robi co może, aby zapobiec szerzeniu się pandemii.

Resort wprowadził dodatkowe obostrzenia w następnych powiatach. Żółte i czerwone strefy powoli zalewają Polskę. Dodatkowo podkręcone zostały warunki, na których można funkcjonować w czerwonych i żółtych powiatach.

Spore zmiany czekają także turystów w górach. Konkretnie chodzi o Tatry. Powiat tatrzański od najbliższej soboty znajdzie się w czerwonej strefie, a to oznacza jedno. Na górskich szlakach będziemy musieli zasłaniać usta i nos.

Choć to Ministerstwo Zdrowia wydało powyższe rozporządzenie dotyczące żółtych i czerwonych stref, to przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego przypominają gdzie tylko można o obowiązku zasłaniania nosa i ust.

„Od soboty powiat tatrzański znajdzie się w czerwonej strefie, która obejmie również górskie szlaki. Podczas wędrówek po Tatrzańskim Parku Narodowym (TPN) powinno się nosić maseczkę lub w inny sposób zakrywać nos i usta” – informuje Tatrzański Park Narodowy, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Jak widać, na Polaków w górach czekają dodatkowe utrudnienia. Liczymy jednak, że ta strategia okaże się skuteczna w walce z koronawirusem i już wkrótce, Ministerstwo Zdrowia odnotuje spadający trend zachorowań na COVID-19.

  1. Epidemiolog nie ma wątpliwości. Wskazał jedyny sposób, aby zatrzymać całe to szaleństwo
  2. Kobieta podróżowała z 9-miesięczna córeczką. O mały włos od tragedii
  3. Co dalej z 500 plus? Twarde dane nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości
  4. Trwają poszukiwania zaginionej Joanny Felczak. Ostatni raz była widziana 20 września
  5. Umówiła się na randkę przez Internet. Chwilę później przeżyła chwile grozy

Zobacz również: