policja
fot. policja

Zarzuty pozbawienia wolności usłyszało dwóch 19-latków z gminy Garbów. Mężczyźni przetrzymywali 15-latka w pustostanie na terenie gminy Garbów. Pokrzywdzony został uwolniony, bo wysłał sms-a do dzielnicowej z informacją o zdarzeniu. Za bezprawne pozbawienie wolności grozi kara do 5 lat więzienia.

W weekend dzielnicowa z Posterunku Policji w Jastkowie na swój numer służbowy otrzymała sms-a o bezprawnym przetrzymywaniu w jednym z pustostanów 15-latka z gminy Garbów. Funkcjonariuszka początkowo próbowała skontaktować się z nadawcą. Gdy to nie przyniosło skutku, wspólnie z policjantami z komisariatu w Niemcach pojechali pod ustalony adres.

W pustostanie policjanci zastali czterech mężczyzn oraz pokrzywdzonego 15-latka. Jak się okazało 15-latek był tam bezprawnie przetrzymywany od kilku godzin przez dwóch 19-latków. Powodem pozbawienia wolności miały być nieuregulowane długi.

Obaj 19-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Za bezprawne pozbawienie wolności grozić im może kara do 5 lat więzienia.

KWP Lublin