Tę zbrodnię przypisywano Leszkowi Pękalskiemu tzw. „Wampirowi z Bytowa”, ale prawdziwy morderca wciąż pozostaje na wolności. Policjanci z Archiwum X w Gdańsku, po 28 latach od zabójstwa 39-letniej Danuty Napieralskiej z Lęborka, rozpoczęli poszukiwania prawdziwego sprawcy. Śledczy dysponują jedynie jego portretem pamięciowym bez twarzy.

W nocy z 9 na 10 lutego 1991 roku w Lęborku doszło do brutalnej napaści na tle seksualnym i rabunkowym na mieszkankę Lęborka.

Kobieta ok. godziny 4 nad ranem wracała samotnie do swojego miejsca zamieszkania. Nieopodal przejazdu kolejowego przy ul. Topolowej/Mireckiego, na wydeptanej ścieżce po stronie osiedla przy ul. Jagiellońskiej została napadnięta przez kilka osób. Kobieta, po chwilowym oswobodzeniu się od sprawców podjęła próbę ucieczki wzdłuż rowu melioracyjnego w kierunku ul. Czołgistów. Nie zdołała jednak uciec napastnikom. Ciało kobiety znalazły przypadkowe osoby, przechodzące ok godziny 8:00 w okolicy miejsca zdarzenia.
W okolicy znalezienia ciała, około godziny 6:00 dwóch świadków zauważyło mężczyznę zachowującego się podejrzanie. Ukrywał się on w rowie melioracyjnym i unikał kontaktu wzrokowego ze świadkami. Na podstawie zeznań świadków sporządzono portret pamięciowy. Mężczyzna był w wieku ok 25 lat, miał włosy do ramion, koloru blond/ciemny blond, miał ok 175 cm wzrostu. Ubrany był w ciemną kurtkę z podniesionym kołnierzykiem.

Teraz Policjanci z Archiwum X wszczęli śledztwo w sprawie zbrodni w Lęborku. Czekają na wszelkie informacje, nawet anonimowe, które mogą pomóc w zatrzymaniu i osądzeniu winnych zabójstwa Danuty N. Numery kontaktowe do policji: 58 321-53-98, 514-844-466 lub 997 i 112.

exi

Zobacz również: