Koniec z wielokrotnym oblewaniem na egzaminach na prawo jazdy

0

Koniec z wielokrotnym oblewaniem kursantów na egzaminach – zapowiada resort infrastruktury. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przygotował zmiany dla kandydatów na kierowców i tych, którzy już jeżdżą – czytamy w czwartkowym wydaniu „Rzeczypospolitej”.

Pozwoli też kursantom na doskonalenie jazdy w towarzystwie opiekuna. Ministerstwo Infrastruktury proponuje zmianę przepisów także dla obecnych kierowców. Chce zrezygnować z kart pojazdu i nalepek kontrolnych. Nie trzeba będzie też wymieniać tablic rejestracyjnych po kupnie używanego auta z innej miejscowości – dodaje gazeta.

Jak wyjaśnia „Rz”, celem zmian jest poprawa bezpieczeństwa ruchu i wyników egzaminów na prawo jazdy.

A jest co poprawiać: zdaje średnio 35 proc. kandydatów (ponad 33 tys. miesięcznie). Najlepsze wyniki z jazdy są w WORD w Ostrołęce, najgorsze w Koszalinie. Różnice są znaczne, więc kursanci uważają, że WORD-y często nabijają sobie dochody poprawkami – pisze „Rz”.

Mariusz Sztal, wieloletni egzaminator w Warszawie, podkreśla w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że nie ma realnej oceny pracy instruktorów. Liczy się więc zdawalność.

– A to wypadkowa wielu czynników – mówi. I wylicza: predyspozycje zdającego, infrastruktura drogowa, sytuacja na drodze, a nawet to, czy kursant był wyspany.

źródło:  PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ