20 000 uzbrojonych migrantów atakuje granicę Chorwacji

2

Bośniacko-chorwacka granica jest nieustannie atakowana przez uzbrojony tłum ponad 20 000 migrantów, mówi urzędnik austriackiej gazecie Kronen Zeitung.

Granica w Velika-Kladusa znajduje się zaledwie 224 km od Austrii, a ponad 20 000 migrantów ma nadzieję, że uda się ją przedostać do  Europy Środkowej.

– Prawie wszyscy migranci są uzbrojeni. Chorwaci sami próbują sobie z tym poradzić. Ustawili  siły specjalne na granicy  – mówi ekspert. – Strażnik graniczny już został ugodzony nożem.

Wśród migrantów nie ma prawie żadnych kobiet i dzieci, 95 procent to mężczyźni. Większość z nich pochodzi z Pakistanu.I jest wielu Irańczyków, Algierczyków i Marokańczyków.Migranci chcą dostać się do Austrii a potem jechać do Niemiec lub jednego z krajów skandynawskich.

– Większość tych młodych mężczyzn ma karty kredytowe dostarczone przez Wysoką Komisję ds. Uchodźców (UNHCR) i Międzynarodowy Fundusz Pomocy Dzieciom UNICEF (UNICEF) – dodaje urzędnik.

voe

2 KOMENTARZE

  1. W TVN wlasnie slyszalam ze masowa emigracja (mowiono tam o emigracji z Ameryki południowej do USA) nie stanowi zadnego zagrozenia i że przestepstwa jakie moga popełniac to co najwyżej nie płacenie podatków 😀 Co sie musi stać aby wygłaszający te mądrości tv eksperci oględnie mówiąc otrzezwieli? Może jakby im porwali córki to by otrzezwieli? Cholibka naprawde nie wiem ile trzeba płacić występującym w tv ekspertom aby mówili takie rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ