Rząd szykuje bat na pedofilów. 20 lat więzienia za skrzywdzenie małego dziecka

0

Rząd szykuje się do kolejnego etapu zaostrzania kursu wobec przestępców, których ofiarami są nieletni. Projekt zmian, do którego dotarł DGP, jest już gotowy.

Po uruchomieniu budzącego emocje rejestru sprawców przestępstw seksualnych ministerstwo sprawiedliwości, autor koncepcji, zamierza podwyższyć sankcje za molestowanie i gwałcenie małoletnich poniżej 15 roku życia. Projekt zmian w kodeksie karnym, do którego dotarł Dziennik Gazeta Prawna, jest już gotowy.

Przestępcy, którzy w odrażający sposób krzywdzą dzieci, muszą się liczyć
z najsurowszymi konsekwencjami
– mówił niedawno Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości. – Chcemy wprowadzić zasadę zero tolerancji.

W praktyce dla sprawców oznacza to nie tylko jeszcze dłuższą izolację, lecz także brak perspektyw na przedterminowe zwolnienie. Najsurowiej zostaną potraktowani pedofile, którzy wykorzystują seksualnie, w tym gwałcą, dzieci poniżej siódmego roku życia. Będą mogli trafić do więzienia nawet na 20 lat.

Przestępcom molestującym bez stosowanie przemocy nieco starszych, ale wciąż małoletnich (poniżej 15. roku życia), ma grozić do 15 lat pozbawienia wolności. Obecnie sądy mogą skazać takich sprawców na maksymalnie 12 lat.

DGP

BRAK KOMENTARZY

  1. Zwiększanie wymiary kary jest działaniem całkowicie pozbawionym sensu. Żaden pedofil nie patrzy do kodeksu karnego ile mu grozi lat odsiadki za popełnienie przestępstwa. I tak swoje zrobi i tak. A obywatele później będa fundować mu pobyt przez 15 lat w hotelu zwanym zakładem karnym zamiast 12 lat. Najlepszym rozwiązaniem była by tu przymusowa terapia – kastracja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ