Ukraińcy chcą wypuścić grę komputerową o Auschwitz

0

Ukraińska firma zamierza wypuścić na rynek grę opartą na tym, co się działo w niemieckich obozach koncentracyjnych – informuje „Rzeczpospolita”. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej złożył w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, a ta wszczęła śledztwo.

Skargę i zawiadomienie do prokuratury złożył prezes IPN dr Jarosław Szarek. Dochodzenie jest prowadzone w sprawie „znieważenia Narodu Polskiego i propagowania faszystowskiego ustroju państwa w związku z pojawieniem się w internecie materiałów promujących grę komputerową, której akcja ma się rozgrywać na terenie obozu koncentracyjnego KL Auschwitz-Birkenau”.
Grę „The Cost of Freedom” na rynek zamierza wypuścić ukraińska firma Aliens Games zajmująca się produkcją gier komputerowych.

 Łukasz Łapczyński, rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, informuje, że „śledztwo jest na etapie gromadzenia materiału dowodowego”.
Dziennik informuje, że w omawianym przypadku sytuacja zaszła o wiele za daleko. Istotą gry ma być bowiem możliwość wcielenia się nie tylko w więźnia obozu koncentracyjnego podejmującego m.in. próbę ucieczki, ale także esesmana z załogi obozu ścigającego oraz mordującego więźniów, podejmującego decyzje, którą grupę więźniów skierować do pracy, a którą do komory gazowej.

źródło: Rzeczpospolita

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ