WARSZAWA: Straż miejska znalazła zgwałconą 13-latkę. Miała drgawki i wymiotowała

0

Strażnicy miejscy patrolujący w nocy z soboty na niedzielę warszawską Pragę zauważyli w okolicy ulicy Targowej idącą chodnikiem dziewczynkę. Ze względu na późną porę i jej młody wygląd zainteresowali się jej losem.

Okazało się, że dziewczynka ma 13 lat i mieszka po drugiej stronie Wisły. Strażnicy wyczuli od niej woń alkoholu. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami dziewczynka przyznała, że jest z koleżanką, która leży przy nasypie kolejowym.

 We wskazanym miejscu funkcjonariusze faktycznie odnaleźli drugą 13-latkę.

13-latka leżała na ziemi, miała drgawki i wymiotowała, a jej ubranie było porozpinane. Czuć było od niej alkohol. Strażnicy miejscy nakryli ją kocem termicznym i monitorowali jej funkcje życiowe. Na miejsce wezwano patrol policji i pogotowie ratunkowe. Podczas oczekiwania na przyjazd służb nieletnia wyjaśniła, że wypiły z koleżanką po setce wódki, a około godz. 20 przechodząc ul. Targową zaczepiły dwóch siedzących na murku mężczyzn prosząc ich o papierosa. Następnie udały się z nimi za pawilony i piły z nimi alkohol. Z opowieści dziewczynki wynikało, że jeden z mężczyzn najpierw całował się z jej koleżanką, a potem gdy zasnęła wykorzystał ją. Nieletnia podała dokładne rysopisy obu mężczyzn. Jeden z nich został ujęty przy murze w pobliskich zaroślach. Dziewczynka rozpoznała sprawcę. Dziewczynki zostały przewiezione do szpitala, a ujęty przez strażników mężczyzna przekazany policji.” – poinformowała straż miejska.

 Na miejsce wezwano policję i pogotowie. Nastolatki, przed odwiezieniem do szpitala, podały dokładny rysopis obu mężczyzn. Dzięki temu jednego z nich udało się po chwili zatrzymać w pobliskich zaroślach.

W niedzielę rano patrol odszukał drugiego z podejrzanych mężczyzn. Zatrzymany przyznał, że ubiegłej nocy pił alkohol z nieletnimi, a następnie dopuścił się molestowania jednej z nich.

Obaj mężczyźni zostali aresztowani. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 Źródło: SM Warszawa

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ