SZWECJA: Przybywa zgwałconych mężczyzn. To głównie ofiary migrantów

0

W 2017 roku 550 mężczyzn zgłosiło, że zostali zgwałceni. Wzrost liczby gwałtów na mężczyznach jest odnotowywany od kilku lat i wiąże się z napływem migrantów.

W 2015 roku otwarto nawet ośrodek  dla zgwałconych mężczyzn w Södersjukhuset w Sztokholmie. Od tego czasu liczba mężczyzn szukających opieki znacznie wzrosła. Są to głównie ofiary innych mężczyzn, wywodzących się kultury islamu.

– Wydaje się, że docieramy do większej liczby ofiar gwałtów. Wielu poszkodowanych bardzo wstydzi się tego co stało się ich udziałem.  Często prowadzi to do tragedii – mówi doktor Anna Möller szwedzkiemu radio. Stwierdza też, że nie ​​istnieje debata na temat mężczyzn jako ofiar przemocy seksualnej, co z kolei przyczynia się do tego, że zgwałceni mężczyźni są „niewidzialni” w społeczeństwie. Nie ma również dostępnych procedur, aby zająć się zgwałconymi mężczyznami.

– To wstyd, o którym nie mówimy innym. Ofiary w ten sposób próbują zmniejszyć wstyd i poczucie winy. Wstyd jest trudny do zniesienia. –  mówi Mia Kilström, psychoterapeuta w klinice RFSU w Sztokholmie.

ZOBACZ TU WIĘCEJ

BRAK KOMENTARZY

 1. O ile radosci Polakom sprawiaja takie negatywne wiadomosci o imigrantach. Wreszcie moga sobie ulzyc …jacys tam gwalca facetow. To jest gorsze niz ze Polacy gwalca, maltretuja i zabijaja kobiety. Gwalca , maltretuja i zabijaj swoje dzieci. Nie…sa gorsi! To ci co gwalca facetow!
  Ciekawe tez czemu polsko jezyczne media nie pisza o tych imigrantach ktorzy normalnie zyja, pracuja i nikomu nie wadza.

  • ”Szwedko” jebnij sie w czerep. Co ty wypisujesz.
   Jak taka jestes tolerancyjna przyjmij paru emigrantow do domu i niech ci wydymaja faceta moze zrozumiesz.

  • bo nie byloby sensacji. wszedzie sie gwalci, maltretuje i zabija, ale nie robi tego czlowiek, ktory pokornie prosi o pomoc bo ucieka przed wojna. kumasz??

  • Zamknij dupe lewacka debilko i NIE PORÓWNUJ niewielkiej patologii z Polski, którą ściga sie policją z giga patologią szwedzką, której nie masz prawa nawet zgłosić na policji, żeby nie zostać oskarżoną o jakąś ,,nienawiść” do bandziorów z sahary

  • Widocznie lubisz ciapakow koleżanko, skoro tak piszesz. Prawda jest taka, że to BYDŁO robi co chce i nikogo się nie boi. Zaleją Europę i Twoi prawnucy już pewnie będą codziennie klaniac się na kocyku- powiem więcej. Z takimi ludźmi jak Ty jest to pewne. Nie życzę Ci, żebyś przekonała się o tym sama jak gwałcą i szanują. Piszesz sama o gwaltach, morderstwach i innych. Czy to znaczy, że każdy Polak to gwałciciel i morderca? Od tego są organy ścigania, żeby takich tępić… I wystarczy, że mamy swoich zwyrodnialców, ciapaki niech zostaną w swoich krajach i tam niech ich ściga ciapata policja. No i oczywiście niech gwałcą i dyskryminują swoich i u siebie.

 2. serio uważąsz ze to porównywalne liczby? napadów i gwałtów przez polaków? Bo ja myśle, że dlatego się o tym pisze, ze po inwazji wrosło to niemiłośiernie, nikt nie mowi że nie ma pracujących imigrantow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ