DANIA: Migranci nie dostaną obywatelstwa, jeśli odmawiają podania dłoni Duńczykom

0

Nowa ustawa duńska zobowiązuje migrantów do posiadania oficjalnego duńskiego obywatelstwa, informuje agencja Fria Tider .

Zgodnie z ustawą migrant musi podpisać zobowiązanie  o przestrzeganiu duńskiego prawa i uścisnąć dłoń burmistrzowi gminy.W przeciwnym razie wniosek o obywatelstwo zostanie odrzucone.

Jest to sprzeczne z zasadami islamu, gdyż muzułmanka nie może podać ręki mężczyźnie. Jednak  aby zostać obywatelem duńskim, migranci muszą wziąć udział w ceremonii, w której muszą podać rękę burmistrzowi gminy i podpisać umowę o przestrzeganiu duńskiego prawa.

Każdy, kto odmówi udziału w ceremonii, nie otrzyma obywatelstwa.Ale nie wszyscy burmistrzowie zamierzają przestrzegać nowej zasady.

– Nie jest zbyt liberalne zmuszanie ludzi do uściskania dłoni, jeśli pochodzisz z kultury, w której ludzie witają się w inny sposób – mówił burmistrz John Schmidt Andersen w duńskim radiu.

Ale, mimo sprzeciwu wobec takiej postawy minister spraw zagranicznych Inger Støjberg, burmistrz nie ma zamiaru zmieniać wniosku.

Według minister uścisk dłoni symbolizuje, że dana osoba akceptuje duńskie wartości. Minister podkreśla także, że że ​​wszyscy burmistrzowie w kraju powinni postępować zgodnie z nowym prawem.

eps

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ