Słynna piosenkarka i radna z PO jest przeciwna kandydatowi tej partii na prezydenta Warszawy

0
fot. Wikipedia

 

Krystyna Prońko, mimo ze swego czasu weszła do polityki z poparciem PO, nie zostawi suchej nitki na  kandydacie tej partii na prezydenta stolicy. Co więcej wskazała kandydata, który do przyjaciół Platformy nie należy.

Mało kto wie, że słynna piosenkarka jest od 2014 roku radną Warszawy. Krystyna Prońko weszła do polityki z list Platformy Obywatelskiej. Ale zaskakująco nie zamierza poprzeć kandydata PO – Rafała Trzaskowskiego. Prońko zamierza głosować na Jacka Wojciechowicza, byłego wiceprezydenta stolicy – podaje „Super Express”.

– Będę popierać kandydaturę Jacka Wojciechowicza, bo jest najlepszy i jedyny, na którego mogę oddać swój cenny głos. Głosuję na Jacka Wojciechowicza – stwierdza Krystyna Prońko. Jej zdaniem Wojciechowicz stawia na kulturę, a to dla wokalistki najistotniejsza dziedzina.

Jacek Wojciechowicz był członkiem Platformy i zastępcą prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jednak w wyniku konfliktu stracił stanowisko. Postanowił samodzielnie zawalczyć o fotel włodarza Warszawy. Sondaże nie są optymistyczne dla Wojciechowicza. W badaniu IBRiS dla Faktu i Onetu głos na niego zadeklarowało 4,6 proc. badanych.

Źródło: se.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ