Prymas apeluje o przyjmowanie uchodźców

2
fot. Wikipedia

Podczas niedzielnej mszy w Inowrocławiu prymas Polski abp Wojciech Polak podkreślił, że niesienie pomocy uchodźcom jest obowiązkiem chrześcijan. Zaznaczył również, że promowanie różnorodności leży w naturze i wynika z historii naszego narodu.

– Udział w Eucharystii zobowiązuje do pomocy innym, a zwłaszcza ubogim, zobowiązuje nas, wierzących, abyśmy nie zajmowali się kwestią uchodźców i migrantów, ale przychodzili im konkretnie z pomocą. Ma nam otwierać serca na tych, którzy cierpią i potrzebują pomocy, byśmy byli z nimi na modlitwie, ale i w konkretnie wyciągniętej do pomocy dłoni. To nie lęk czy strach ma nami kierować, ale miłość Chrystusa – powiedział podczas homilii abp Polak.

Jak zaznaczył prymas, 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę jest dobrą okazją, by zastanowić się nad istotą polskości i patriotyzmu. Podczas kazania abp Polak przypomniał słowa Jana Pawła II, który twierdził, że Polska niepodległa „to w gruncie rzeczy wielość i pluralizm, a nie ciasnota i zamknięcie”.

– Niepodległa Polska to nie mury i zasieki, wznoszone z lęku czy nienawiści, ale dłonie wyciągnięte w geście przebaczenia i miłości, jedni ku drugim – podkreślił

Źródło: gosc.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ