Zobacz jak tłum uchodźców usiłuje wtargnąć do Unii Europejskiej (FILM)

1

Kolejne masy arabskich migrantów  próbują ponownie wejść do UE przez Bałkany –  ich liczba ta gwałtownie rośnie. Film pokazuje, jak wielki tłum próbuje zaatakować granicę z Chorwacją skandując muzułmański slogan „Allahu Akbar”-  donosi Kronen Zeitung.

Około 200 osób, głównie mężczyzn, zebrało się na Maljevac na granicy Bośni i Chorwacji. Chorwacka policji usiłowała zapobiec wtargnięciu uchodźców do kraju UE.

– Nie  Chorwacja! Niemcy!  – krzyczą muzułmanie  obok swojego okrzyku wojennego – Allahu akbar!

Policja rozprasza tłum za pomocą gazu łzawiącego.

Incydent miał miejsce w zeszłym tygodniu – informuje Junge Freiheit.

Bałkany  były główną drogą do UE dla azylantów w czasie chaosu migracyjnego w 2015 roku. Unia zdołała zdławić przepływ uchodźców dzięki porozumieniu z Turcją.

Ale po wyborach Włochy zaczęły odmawiać przyjmowania statków z nielegalnymi imigrantami  wysyłanych z Afryki Północnej i  szlak bałkański znowu zaczął być popularny.

Według Czerwonego Krzyża tysiące imigrantów są teraz w drodze na Bałkany. Tylko w Bośni jest ich około 6500.  W  2017 roku zarejestrowano w  tym kraju tylko 750 takich osób – pisze Junge Freihet.

eps

1 KOMENTARZ

  1. Nie prosciej ustanowic „strefe zero”, niech by to by pas ziemi szerokosci 5 metrow. Kazdy kto na nim stanie moze zostac zastrzelony bez ostrzezenia. Przy odpowiednim oznaczeniu nie byloby takiego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ