Byli najgorsi w najsłabszej grupie a i tak dostaną miliony ze grę na mundialu

0
fot. Facebook

Reprezentacja Polski na mundialu w Rosji nie pokazała się z dobrej strony . Mimo to, z mistrzostw przywiezie 35 milionów złotych. Taką premię dla wszystkich uczestników turnieju przewidziała FIFA. 40 procent tej kwoty trafi bezpośrednio do portfeli piłkarzy.

FIFA dla wszystkich 32 drużyn, które zagrają w Rosji, przewidziała łącznie 400 milionów dolarów premii. Najwięcej dostaną oczywiście zwycięzcy całego turnieju. Dla nich światowa federacja przygotowała nagrodę w wysokości 38 mln dolarów. Premie są tym wyższe, im dalej dana reprezentacja dotrze w mundialowej drabince. FIFA uznała jednak, że na nagrodę finansową zasługują  zawodnicy, którzy na mistrzostwach nie pokazali zupełnie nic.

Podstawowa stawka, jaką federacja wypłaci każdemu uczestnikowi mundialu, to 8 mln dolarów. Polacy mieli więc gwarancję takich zarobków już gdy przyjechali do Rosji. Fortuna wpłynie na ich konta mimo kompromitujących starć z Kolumbią i Senegalem.

Ekipy, które awansują do 1/8 finału, mogą liczyć na premię w wysokości 12 mln dol. Kolejna faza to 16 mln. W strefie medalowej jest już raj – zwycięzcy, jak wspominaliśmy, zgarną 38 mln, wicemistrzowie 28 mln, brązowi medaliści 26 mln, a ci, którzy przegrają mecz o 3. miejsce – 24 mln dol.

To jednak jeszcze nie wszystko. FIFA dodatkowo, każdej ekipie, która występuje w Rosji, postanowiła przekazać 1,5 mln dol. kwoty przygotowawczej. Oznacza to, że PZPN wzbogacił się o 9,5 mln dolarów, ponad 8 mln euro, czyli aż 35 mln złotych!

Przed rozpoczęciem turnieju, polscy piłkarze wywalczyli umowę, zgodnie z którą na ich konta wpłynie 40 procent premii, które trafią do polskiego związku po mistrzostwach w Rosji! Oznacza to, że do podziału będą mieć ok. 15 mln złotych. Za sam awans na turniej, dostali już 10 mln złotych.

źródło: fakt.pl

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ