SZWECJA: Plują na kobietę i wzywają od dziwek, gdyż ubiera się „zbyt europejsko”

0

Gurleen Kaur Sahota, pochodzi z Indii, ale mieszka na jednym z najbardziej wielokulturowych przedmieść Sztokholmu – Skärholmen. Jak mówi, musi znosić codzienne nienawistne spojrzenia i zaczepki dlatego tylko, że ubiera się w zachodnim stylu.

Podczas przerwy na lunch w zeszłym tygodniu została fizycznie zaatakowana, gdy nieznany mężczyzna zaczął komentować jej ubrania.

– Był bardzo groźny i agresywny, może był pod wpływem narkotyków lub alkoholu, nie wiem. Na początku zignorowałam jego komentarze, ale w końcu nie wytrzymałam i zapytałam, jaki jest jego problem. Wtedy on eksplodował. Złapał mnie mocno, splunął mi w twarz, nazwał mnie dziwką i kazał mi zamknąć się. – mówi i kontynuuje. – Byłam w szoku, nie mogłam nic zrobić. Było wokół nas wielu ludzi, ale niestety nikt mi nie pomógł, nikt nie zareagował. Potem miałem ataki paniki, nie odważyłam się wyjść na dwór przez kilka dni i nadal się boję.

Kobieta myśli, że mężczyzna wybrał ją, ponieważ jest młoda i wygląda obco. Oznacza to, że mężczyźnie wydaje się , iż ma prawo zrobić z nią to, czego nie zrobiłoby z blond Szwedką.

Incydent ten został zgłoszony policji

– To bardzo trudne, próbujesz wytłumaczyć sobie, że jest to część codziennego życia. Ale tak nie powinno być, nie chcę ukrywać się od stóp do głów, żeby nie było wobec mnie ataków i złych komentarzy. Mieszkam w Szwecji, powinienem móc ubierać się tak, jak chcę, nawet w bikini, i bez nazywania mnie kurwą.

W Iraku takie zachowanie, nazywa się efektem Ramadanu. Tak reagują poszczący mężczyźni zobaczą dziewczynę, która ubiera się po europejski.

źródło

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ