Mohamed Hoblos to salaficki muzułmanin, urodzony w Australii, ale z libańskimi korzeniami. W filmie opowiada muzułmanom, że mogą popełnić każde przestępstwo – morderstwo, gwałt na dzieciach, sprzedaż narkotyków – wszystko to zostanie im odpuszczone, jeśli pięć razy dziennie będą się modlić

– Kto na co dzień sprzedaje narkotyki, oszukuje, pije alkohol, morduje i gwałci dzieci, ale się modli, jest lepszy niż ten, który nie popełnił żadnego z tych grzechów, ale unika modlitwy! Ci, którym, z jakiegokolwiek powodu, brakowało czasu na modlitwę w ich życiu są gorsi w oczach Boga niż morderca, gwałciciel, gorsi niż terrorysta i pedofil. – grzmi duchowny.

Jego film „Ostatnia szansa” został pokazany w kinie Cinemaxx w Fisketorvet w Kopenhadze. Film opowiada o młodych przestępcach i o tym, jak stają się lepszymi ludźmi, kiedy praktykują religię islamską.

Według Jyllands-Posten, publiczność została podzielona zgodnie z zasadami islamu: mężczyźni z przodu i kobiety za nimi.

Mohamed Hoblos ma dużą grupę obserwatorów w mediach społecznościowych – około 54 000 obserwatorów, na Twitterze i tylko na Facebooku.

Hoblos umieszcza również filmy na własnym kanale YouTube, gdzie daje rady jak muzułmanie powinni zachowywać się w różnych sytuacjach, począwszy od świętowania Sylwestra do rodzinnych relacji.

W jednym z filmów wzywa młodych muzułmanów do trzymania się z dala od miejsc, w których ludzie świętują Nowy Rok, ponieważ ten dzień nie ma znaczenia w islamie: – Trzymajcie się z dala od ustaleń nieposłusznych Allahowi, gdzie płeć jest mieszana i gdzie jest alkohol – mówi.

mak

Zobacz również: