SZWECJA: Filmowali gwałt na trzynastolatce, ale na tym jej koszmar się nie skończył

1

Czterej Somalijczycy zgwałcili 13-letnią dziewczynę w Västerås. Mimo że dziewczynka zaczęła mocno krwawić, to oprawcy kontynuowali gwałt.  Gwałt zbiorowy został przez nich sfilmowany i rozprzestrzeniony w mediach społecznościowych. Dziewczyna po gwałcie próbowała popełnić samobójstwo.

14 czerwca 2017 roku 13-letnia dziewczynka została zaatakowana w mieszkaniu w Västerås. Podczas przesłuchania przez policję dziewczyna powiedziała policji, że Somalijczycy zaoferowali jej alkohol i ona zgodziła się napić razem z nimi. W trakcie imprezy jeden ze sprawców zabrał ją do toalety i tam zgwałcił. Potem inny Somalijczyk zaprowadził ją do toalety, żeby ją zgwałcić. Kiedy znaleźli się w toalecie, wszedł nieletni Somalijczyk i też odbył stosunek z dziewczyną, co spowodowała obfite krwawienie.

Kiedy nastolatka płacząc uciekła na balkon, wówczas jeden z Somalijczyków podszedł do niej i ponownie zgwałcił ją na balkonie – podczas gdy inni patrzyli. Co najmniej dwóch Somalijczyków sfilmowało gwałt , a film rozpowszechnili się w mediach społecznościowych. Sekwencje filmowe były jednym z najsilniejszych dowodów prokuratora i zostały pokazane podczas procesu – informuje Sveriges Television (szwedzka telewizja państwowa) .

Po gwałcie dziewczyna przecięła sobie nadgarstki. Uratowano ją , ale cały czas ma ataki lękowe. Ma też dużo nieobecności w szkole, a w nocy śnią jej się koszmary.

W szkole dziewczyna była wzywana i narażona na plotki. Otrzymywał też wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych z ostrzeżeniami, aby nie zgłaszać gwałtu na policję. Wieczorami nieznani sprawcy rzucali kamieniami w dom rodzinny dziewczynki, o czym opowiadała jej matka podczas rozprawy sądowej.

Około trzy tygodnie po incydencie dziewczynka była również dotknięta chorobą Pfeiffera, wirusem opryszczki, która, jak mówi lekarz, jest prawdopodobnie spowodowana „kontaktami seksualnymi”. Miała gorączkę 40 stopni.

18 kwietnia Sąd Rejonowy w Västmanland ogłosił wyrok w sprawie o gwałt. Trzej Somalijczycy zostali skazani za gwałt na osiem miesięcy pobytu w ośrodki opieką nad młodzieżą.  Trzeci, jako nieletni nie otrzymał żadnej kary, może dalej gwałcić bezkarnie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ