Maszyna do samobójstwa została wydrukowana na przy pomocy drukarki 3d. Przypomina nieco kabiny z solarium, ale na tym podobieństwo się kończy.

Maszyna do samobójstwa jest tak zaprojektowana, żeby śmierć była praktycznie bezbolesna. Tak przynajmniej twierdzi firma, która jest odpowiedzialna za ten kontrowersyjnym wynalazkiem. Został on pokazany w Amsterdamie podczas targów „pogrzebowych”. W środku można się wygodnie położyć i w spokoju oczekiwać ostatniego tchnienia i spotkania z wiecznością. Sama maszyna przypomina nieco kabinę z solarium, albo jakiś futurystyczny jednoosobowy pojazd.

„Sacro”, ponieważ tak została nazwana owa maszyna, została w całości wydrukowana w technologii 3d. Zapewnia ona bezbolesną śmierć przy pomocy zaledwie jednego guzika.

ZOBACZ!  Zwróciła mu uwagę na brak maseczki i została zaatakowana. Łódzka Policja wyjaśnia sprawę

W maszynie do tzw. eutanazji znajduje się pojemnik z ciekłym azotem. Poprzez wpisanie kodu, otrzymanego po przejściu testów psychologicznych, gaz ulatnia się usuwając całkowicie tlen z powietrza. Nie oznacza to spokojnej śmierci, choć osoba szybko traci przytomność i umiera.

Co ciekawe urządzenie to jest od razu trumną. Po wykonaniu zadania trumna się odłącza od „bazy”, a w jej miejscu znajduje się kolejna gotowa przyjąć następnego klienta. Sacro zostało zaprojektowane przez firmę Exit International i jej dyrektora, Philipa Nietschke’go. Twierdzi on, że jego projekt znajdzie się w sieci na zasadzie open – source, czyli każdy będzie mógł za darmo go pobrać i wydrukować. Nietschke twierdzi, że jego maszyna jest krokiem do racjonalizmu i pozwala w pełni decydować o sobie.

ZOBACZ!  Zwróciła mu uwagę na brak maseczki i została zaatakowana. Łódzka Policja wyjaśnia sprawę

Prawo decydowania o swojej śmierci jest jednym z najważniejszych praw jakie mamy. Nie powinno ono dotyczyć tylko osób chorych przewlekle. Jeśli ktoś posiada cenny dar życia, to każdy powinien mieć możliwość oddania go wtedy, gdy będzie chciał„.

Warto zaznaczyć, że maszyna posiada jeszcze guzik pozwalający na przerwanie procedury jeśli ktoś w jej trakcie jednak zmieni zdanie. Naciśnięcie tego guzika sprawia, że otwiera się specjalne okno, przez które do środka wpada powietrze.

ZOBACZ!  Zwróciła mu uwagę na brak maseczki i została zaatakowana. Łódzka Policja wyjaśnia sprawę

Projekt maszyny ma zostać umieszczony w Internecie jako open source, umożliwiając każdemu pobranie projektu i własnoręczne wydrukowanie maszyny. Jak przekonuje dr Nietschke, projekt maszyny jest kolejnym krokiem na drodze do racjonalizmu i możliwości pełnego decydowania o sobie.

Niepokoi fakt, że niektóre kraje idą dalej w promowaniu tzw. śmierci na życzenie. Okazuje się, że prawna legalizacja eutanazji przestaje bogatym społeczeństwom wystarczać. To przekroczenie wszelkich granic; cała ta rzeczywistość wyrasta z totalnej pogardy dla człowieczeństwa i wartości ludzkiego życia,

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ