Autor nagrania przypuścił, że amerykańscy wojskowi w tajnej bazie lotniczej rozwijają nieznane technologie.

Na kadrach umieszczonych na stronie brytyjskiej gazety Daily Star widać, że z powierzchni ziemi płynnie unosi obiekt emitujący mocne niebieskie światło. Po nabraniu wysokości zaczyna płynny ruch w prawo a następnie błyskawicznie znika.

Przy spowolnionym odtwarzaniu widać, że zanim ostatecznie zniknąć niezidentyfikowany obiekt nagle znajduje się w lewej części kadru.

W komentarzach rozgorzała dyskusja wokół tego, że amerykańscy wojskowi testują w Strefie 51 pewne supertajne technologie, które mogli uzyskać od cywilizacji pozaziemskich. Zresztą byli ci, którzy przypuścili, że na kadrach widać nie spodek kosmitów, lecz zwykły śmigłowiec. „Zdecydowanie poruszał się z szaloną prędkością!” — podkreślił jeden z komentatorów.

„Ta rzecz jest podobna do maszyny z filmu „Powrót do przyszłości”” — zauważył inny użytkownik.

Strefa 51 to zamknięta baza wojskowa w stanie Nevada. Krążą pogłoski, że w tym obiekcie odbywają się rożne tajemnicze eksperymenty. Tajna Strefa 51 jest związana z licznymi teoriami spiskowymi. W masowej amerykańskiej kulturze ta baza jest także związana z badaniami nad UFO.

NS