MERKEL: Islam należy do tradycji Niemiec

0
fot. cnn.com

Angela Merkel ponownie podkreśliła, że ​​islam jest częścią niemieckiej kultury, wypowiadając się wbrew ministrowi spraw wewnętrznych Horstowi Seehoferowi po tym, jak podkreślił  on  chrześcijańskie dziedzictwo Niemiec.

– Islam nie należy do Niemiec. Niemcy zostały ukształtowane przez chrześcijaństwo – stwierdził  w piątek bawarski przywódca Chrześcijańskiego Związku Socjalistycznego (CSU), wskazując na wpływ Kościoła na codzienne życie i kulturę Niemców.- Te aspekty obejmują zamknięte sklepy w niedziele, święta kościelne i rytuały takie jak Wielkanoc i Boże Narodzenie. Muzułmanie, którzy mieszkają z nami, oczywiście należą do Niemiec –  dodał Seehofer, zastrzegając – Nie oznacza to rezygnacji z naszych specyficznych dla naszego kraju tradycji i zwyczajów z powodu fałszywego szacunku dla innych.

Po wypowiedzi ministra, Merkel szybko zadeklarowała, że islam „należy do Niemiec”.Na konferencji prasowej, po rozmowach ze szwedzkim premierem Stefanem Lofvenem, w piątek Merkel zauważyła, że cztery miliony mieszkańców Niemiec podąża za islamem: – Ci muzułmanie są również częścią Niemiec, a wraz z nimi ich religia islam jest tak samo częścią Niemiec.

ude

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ