– Byli Polacy, którzy ratowali Żydów, ale znacznie więcej było takich, którzy ich mordowali i wydawali Niemcom – twierdzi w wywiadzie dla Polsat News członek izraelskiego parlamentu Jair Lapid. Lider partii Jest przyszłość, jeden z najbardziej wyrazistych i kontrowersyjnych polityków dał również do zrozumienia, że to Żydzi, a nie Polacy, mają moralne prawo głosić prawdę o Holokauście.

W wywiadzie udzielonym Polsat News Jair Lapid mówił, że ustawa o IPN kładzie się cieniem na stosunkach polsko-żydowskich i najlepszym wyjściem byłoby jak najszybsze jej uchyleniem.

Lapid stwierdził: – Ponad dwieście tysięcy Żydów zostało zbitych podczas drugiej wojny światowej przez Polaków. Tylko przez Polaków. Kiedy byli masakrowani, w pobliżu nie było żadnego niemieckiego oficera. Więc nikt nie ma prawa nam mówić, jak bardzo i co możemy czuć po zamordowaniu sześciu milionów Żydów, w tym wielu zabitych przez Polaków. Ta ustawa kładzie się cieniem na relacjach między Polską i Izraelem, ponieważ jest to odwracanie się tyłem do tragedii zabitych ludzi, także członków mojej rodziny. Sądzę, że najlepszym wyjściem je to, żeby ta nowa ustawa została jak najszybciej uchylona, ponieważ jest obrazą pamięci zmarłych.

Byli Polacy, którzy ratowali Żydów, ale znacznie więcej było takich, którzy ich mordowali i wydawali Niemcom – twierdzi w wywiadzie dla Polsat News członek izraelskiego parlamentu Jair Lapid. Lider partii Jest przyszłość, jeden z najbardziej wyrazistych i kontrowersyjnych polityków dał również do zrozumienia, że to Żydzi, a nie Polacy, mają moralne prawo głosić prawdę o Holokauście.

Jair Lapid jest dziś jednym z najważniejszych przywódców izraelskiej opozycji. Polityk, dziennikarz, członek komisji spraw zagranicznych i minister finansów Izraela

źródło Polsat News:ZOBACZ WIĘCEJ