Amerykańskie media zauważają, że satanizm w USA zamienił się w ruch niezadowolonych z Donalda Trumpa i jego polityki. W ubiegłym miesiącu przeprowadzili zakrojoną na dużą skalę kampanię przeciwko zakazowi aborcji, przedstawiając się jako lider „ruchu antytrumpowego”.

Natomiast w minionym tygodniu sataniści rozwiesili flagi z symbolami LGBT na nagrobkach jednego z cmentarzy w stanie Missisippi. Wyjaśniali, że opowiadają się przeciwko „ewangelickim fanatykom”, chcących ich zdaniem zniszczyć gejów. Swoją akcję nazwali „różową mszą”.

-Dlaczego religia powinna dominować nad orientacją? Dlaczego orientacja seksualna może być dyskryminowana, a działacze religijni opowiadający się przeciwko gejom pozostają bezkarni? — oburza się satanista Lucien Greaves.

W dyskusję z satanistami zaangażowali się m.in. ewangeliccy, którzy postrzegają Trumpa nie inaczej jak tylko „wybrańca Bożego”. Znany kaznodzieja Joel Richardson stwierdził: – Trump robi coś bardzo mocnego. Właśnie dlatego gniew szatana — irracjonalny gniew — jest skierowany przeciwko temu człowiekowi.

ede