Wałęsa trafi do aresztu! To już jest pewne, że nie uniknie odsiadki. Jednak to nie Lech lecz Sławomir Wałęsa idzie na jeden dzień do aresztu. Syn byłego prezydenta trafi tam za kradzież świeczki zapachowej, za co nie chciał zapłacić grzywny w wysokości 20 zł. – informuje Super Express.

Na początku stycznia ubiegłego roku Sławomir Wałęsa poszedł do toruńskiego marketu po piwo, za które zapłacił. Jednak zatrzymała go ochrona.  Okazało się, że chciał wynieść w kieszeni płaszcza świeczkę zapachową, wartą niecałe 10 zł. Ochrona wezwała policję, sprawa trafiła do sądu. Ten wymierzył mu grzywnę w wysokości 20 zł. Ale Wałęsa  nie chciał zapłaci grzywny. Sąd zatem zamienił mu ją na prace społeczne. Temu i Wałęsa też się nie podporządkował, gdyż nie pasowało mu zamiatanie ulic Torunia.

Zatem Sąd Rejonowy w Toruniu i zarządził wobec Wałęsy juniora wykonanie jednego dnia zastępczej kary aresztu w zamian za nieuiszczoną grzywnę w wysokości 20 zł.

Ale to nie koniec  problemów Sławomira Wałęsy, – informuje Super Express- gdyż ma jeszcze jedną sprawę o kradzież w tym samym sklepie kolejnej świeczki zapachowej. Znów nie zapłacił grzywny i znów został skazany na 20 godz. prac społecznie użytecznych.

Teraz to już recydywa.

se