Szef włoskiej partii nacjonalistycznej Lega Nord obiecał oczyścić „bałagan” we Włoszech  i deportować setki tysięcy nielegalnych imigrantów poza granicami kraju. Oczywiście  jeśli zostanie wybrany na premiera w nadchodzących wyborach powszechnych.

Wybory mają się odbyć 4 marca, po tym jak parlament kraju został rozwiązany przez prezydenta Sergio Mattarella pod koniec grudnia.

 Przywódca włoskiej  prawicowej partii Lega Nord ma nadzieję, że jego hasło „Włosi pierwsi” przekona wystarczającą liczbę wyborców, aby został premierem.

Mateo Salvini stawia na antyimigranckie nastroje Włochów, co ma doprowadzić go do władzy w ramach centroprawicowego sojuszu wraz Forza Italia, kierowaną przez Silvio Berlusconiego.

Tego  bałaganu, nie mogę już znieść-  powiedział Salvini do w programie „Dimarted”, który był emitowany na kanale informacyjnym La7. – Są tacy, którzy używają samolotów do sprowadzania imigrantów do Włoch. Wykorzystałbym je, aby odstawić ich  z powrotem do domów.

Salvini obiecał wyborcom, że każdego roku będzie deportował 100 000 nielegalnych imigrantów. Do końca swojej kadencji Salvini zobowiązuje się do  wydalenia  500 000 nielegalnych imigrantów z ponad 600 000 uchodźców, którzy przybyli do Włoch w ciągu ostatnich czterech lat.

edi

Zobacz również: