Nauka dowodzi, że łysi ludzie są „bardziej atrakcyjni dla kobiet”

0

Badania dowodzą, że łysi są uważani za bardziej  męskich niż mężczyźni z włosami, a także są bardziej atrakcyjni dla kobiet.

Według Business Insider, badanie przeprowadzone przez University of Pennsylvania wykazało, że łysi ludzie są często postrzegani jako odnoszący częściej sukcesy i bardziej dominujący niż mężczyźni z gęstą fryzurą.

Bez wątpienia na te wyniki wpłynął urodzaj bezwłosych mężczyzn w hollywoodzkich produkcjach,  przekonująco grających niezniszczalnych mężczyzn. Od Dwayne’a „Rocka” Johnson’a, który jest  uosobieniem mocy, przez Jasona Satham’a i Vina Diesel’a –  szalony samochodowy duet, po Bruce’a Willis’a.

Podczas badań pokazywano ich uczestnikom zdjęcia wielu mężczyzn. Pierwsze zdjęcie przedstawiało  mężczyznę z włosami, podczas gdy drugie pokazywało tego samego mężczyznę zupełnie łysego.

Większość z tych, którzy wzięli udział, wskazywało mężczyznę bez włosów, jako bardziej atrakcyjnego.

Zanim z dumą przedstawisz wyniki tego badania swoim włochatym przyjaciołom, należy  wspomnieć, że amerykański naukowiec Albert E. Mannes, który przeprowadził badanie, jest sam łysy. Chociaż jesteśmy pewni, że nie miało to żadnego wpływu na wnioski  wynikające z badania.

Jednak nie jest to pierwszy przypadek, gdy nauka wystąpiła, by promować łysych mężczyzn. Psycholog Ronald Henss z Uniwersytetu w Saarland w Niemczech przeprowadził podobne badania, aby ustalić, jak świat postrzega łysych mężczyzn. Po badaniu 20 000 uczestników, Henss stwierdził, że mężczyźni pozbawieni włosów są często uważani za starszych, mądrzejszych i bardziej inteligentnych.

Więc jeśli jesteś łysy lub łysiejący, nie ma powodu do rozpaczy, bo jesteś lepszy od wszystkich innych – nauka tak mówi!

edi

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ