Jest okres zbliżających się świąt. Jak każdego roku szukamy prezentów dla naszych najbliższych. Warto zastanowić się nad kupnem kosmetyków. Zawsze są przydatne, ale kupujmy je po dokładnym zapoznaniu się z ich składem. Często warto dyskretnie dowiedzieć się o upodobaniach przyszłego obdarowanego.

Jest okres zimy i jest to pora, gdy możemy zastosować szeroką gamę produktów pielęgnacyjnych.

Przyjrzyjmy się niektórym składnikom kremów.

Kwas hialuronowy

Wszyscy go posiadamy w ciele, ale z wiekiem jest go coraz mniej i skóra się starzeje. Zadaniem tego kwasu jest zatrzymanie wilgoci w organizmie. Krem z jego zawartością działa jak kompres nawadniający. Stosujmy go jak najwięcej niezależnie od pory roku.

Peptydy

Są to substancje wyjątkowo odmładzające. Pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki temu skóra staje się jędrniejsza i młodsza.

Zmniejszają się obrzęki i worki pod oczami dzięki lepszemu krążeniu. Peptydy działają trochę jak botoks bo spłycają płytkie zmarszczki i zapobiegają ich powstawaniu. Wskazane są u osób potrzebujących pobudzenia skóry do wzmożonej produkcji odżywczych składników skóry.

Witamina C

Rozświetla, rozjaśnia skórę, reperuje naczynka krwionośne. Zima jest dobrym czasem na włączenie jej do pielęgnacji.

Retinol

Niweluje wszelkie oznaki starzenia. Doskonały przy przebarwieniach. Warto użyć go zimą, ponieważ latem nie jest wskazany. Kremy z retinolem mogą dawać podrażnienia, ale wystarczy odczekać dwa dni i stosować dalej.

Kwas mlekowy

Jeden z bardzo delikatnych kwasów i wskazany dla skór wrażliwych. Nadaje skórze gładkości, delikatności i zmniejsza przebarwienia.

Kwas salicylowy

Wskazany dla skór trądzikowych. Działa antybakteryjnie, rozpuszcza zaskórniki.

Kwas glikolowy

Jeden z bardziej skutecznych kwasów. Głęboko wnika w skórę. Zawierające go kremy nawilżają, złuszczają i ujędrniają skórę.

Hanna Kasztelan