Papież ostrzega, że szatan jest bardziej inteligentny od ludzi

0

 Podczas telewizyjnego wywiadu Papież Franciszek ostrzegł, że „szatan jest bardziej inteligentny niż śmiertelnicy i sprawia, że tracimy głowę”.

Powiedział, że szatan nie jest metaforą ani mglistą koncepcją, ale prawdziwą osobą uzbrojoną w mroczne moce i kuszącą chrześcijan. Franciszek przestrzegał aby nie wpuszczać księcia ciemności do swoich głów: „Jest zły, nie jest jak mgła. Nie jest rzeczą rozproszoną, jest osobą. Nie wolno rozmawiać z szatanem, jeśli zaczniesz rozmawiać z szatanem, jesteś zgubiony, on jest bardziej inteligentny od nas „.

W czasie rozmowy w katolickiej telewizji TV2000 , Papież powiedział też o szatanie: „Zawsze udaje, że jest uprzejmy – robi to z kapłanami, z biskupami. W ten sposób wchodzi do twojego umysłu. Ale kończy się to źle, jeśli nie zdajesz sobie sprawy z tego, co dzieje się w tym czasie z tobą.  Powinniśmy mu powiedzieć: „Odejdź!”

Głowa Kościoła Rzymskokatolickiego regularnie wymienia Diabła zarówno publicznie, jak i na Twitterze i używa różnych określeń, które się do niego odnoszą, w tym Zły, Uwodziciel, Belzebub, Wąż Starożytności i Wielki Smok.

Jego ostatnie ostrzeżenie nastąpiło kilka dni po tym, jak wezwał do zmiany modlitwy Pańskiej ponieważ oznacza ona obecnie, że Bóg wodzi nas na pokuszenie pokusę, gdy naprawdę robi to diabeł.

Komentarze papieża pojawiają się także dziewięć miesięcy po tym, jak nakłaniał księży do stosowania egzorcyzmów, jeśli usłyszą spowiedź wskazującą na demoniczną aktywność.

Powiedział, że kapłani powinni zachować ostrożność przy ustalaniu, czy dana osoba cierpi z powodu zaburzenia psychicznego lub demonicznych wpływów.

ec

 

BRAK KOMENTARZY

  1. Kochany Papiezu! diabel nie jest inteligentniejszy, lecz przebieglejszy, wyrafinowany, sprytniejszy, wykorzystujący kazda slabosc ludzka, przychodzi do ludzi jako prawie aniołek i w tak milutki sposób przekonywuje ludzi do zlego, wmawiając im, ze to tylko żarty, które koncza się tragicznie, ale to nic, to tylko przypadek, za zle wynagradza, a za dobre karze, chce się upodobnić do Boga a nawet przedstawia się jako Bog, bo nasladuje Boga w jego wszechmocy, ale roznica jest taka, ze Bog jest wszechmocny a on tylko to improwizuje, odkryl, ze człowiek ma w sobie czesc Boga, bo jest jego dzieckiem, tylko, ze normalny człowiek będzie za to wdzięczny i nie będzie tego wykorzystywal przeciwko własnemu bratu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ